2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Azt gondolom, hogy röntgen-felvételt kellene készíteni az elváltozásról, az nagyban előrevihetné a kezelést.
A csípőizületi diszplázia (és a vállizületi is) genetikailag öröklődő betegség, amelyeknek a kialakulását a táplálás nem befolyásolja lényegesen. Ha a kutyájának a szülei diszpláziásak voltak, akkor nagy az esély arra, hogy kialakul a betegség, és ezen sem a csonterősítő, sem más táplálási "trükk" nem fog tudni segíteni. A mai modern kölyöktáplálásban a csonterősítő adása egyébként is elavult módszernek számít. A kutyatápok megfelelő mennyiségben és arányban tartalmazzák a csontfejlődéshez szükséges anyagokat, így ilyenkor nincs is szükség külön kiegészítésre. Hagyományos, házi kosztoltatás mellett lehet reális szükség rá, de sokan (így én is) a porok és tabletták helyett a természetes csontfélék etetését részesítik előnyben.
A gyógykezelés előtt alaposan ki kell tisztítani a füleket, ami feltétlen állatorvosi feladat. A megfelelő készítményt is tőle kaphatod csak meg,amivel már otthon is kezelheted a cicád.
Vizeletvizsgálat, Vérvizsgálat, ultrahang, Üdv
Törés esetén rögzíteni kell a lábat, legegyszerűbb két hurkapálca és ragasztószalag segítségével. Ha nem áll el a vérzés az nyomókötéssel kellene leszorítani. Ezt olyan állatorvos is elvégzi, aki nem specializálódott madarakra.