2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Ha megfelelő vackuk van, széltől, huzattól védett akkor ki lehet tenni őket.
A teknősök jól elvannak egyedül, ha mégis venne hozzá párt akkor ne kicsit vegyen, úgy szerintem nem lesz probléma. Próbáljon hírdetéseket nézni nagy ékszerteknősöket ajándékba is oda szoktak adni.
Műtéttel korrigálható.
Vigye el másik kollégához. Lehet daganat, tályog, stb.
Viselkedéstechnikailag ez arra vezethető vissza, hogy a kölyökkutyák és főleg az anya állat föleszi az ürüléket, - tisztasági és higéniás okokból eredően. Ha csak száraztápot (jó minőségűt, teljes értékűt !) adnak a kutyának akkor mindig megfelelően szilárd az ürülék. A tünet is a táplélékösszetevőkre vezethető vissza, mert az emésztés és tápanyaghasznosítás során valamilyen anyagok maradnak az ürülékben ami a kutya szaglása és ízlelése számára még táplálékforrásnak minősül. Még néhány hét-hónap és a tünet jelentősen enyhülni fog.