2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Tisztelt Kérdező! Ez kifejezetten olyan probléma, amivel az első tünet alkalmával állatorvoshoz kell fordulni. A szemkörnyéki gyulladások könnyen ráterjedhetnek a szemgolyóra, ami a látás elvesztését eredményezi. A kamilla általában gyulladáscsökkentő hatású, de a kezelés első napjaiban fokozhatja is a gyulladást, ezért a szemészetben inkább kerüljük. A pontos teendőt az állatorvosi vizsgálat eredménye alapján lehet megmondani. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
T. Gazdi! Abban egészen biztos vagyok, hogy a comb külső felületén nem lehet sérv, kullancs pedig nem nő 6 cm-re. Képek és pontos leírás nélkül ( színe, tapintata, felszíne, szőrrel fedettsége stb....) csak arra tudok gondolni, hogy szövetszaporulatról van szó , ami lehet gyulladásos vagy daganatos eredetű, ez utóbbi jó,- vagy rosszindulatú. Mindenképpen állatorvosra lesz szüksége. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Amig nem 100% a váladék eredete, semilyen beavatkozást nem javasolok.
Nem. Majd 6 hónaposan lesz az.
Nem érdemes semmi logikát keresni a történtekben, a cica minden bizonnyal ösztöneitől vezérelve döntött úgy, hogy eltávolítja a kölykeit, ill. azok maradványait, amelyek valószínűleg már korábban elpusztultak. (Élő kölyköt nem szoktak megenni sem a kutyák, sem a macskák.) Okos tanácsot ebben a helyzetben nem lehet adni, szerintem jobb ezt a dolgot a természetre bízni. (Ott naponta megesiki az ilyesmi.)