2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Kiképzésnek nem mondható, - de elképzelhető, hogy az anya állat valamilyen meggondolásból elhurcolja a kölykét. A hazahozás előfeltétele, hogy a kölyök állat túlélje az anyai ösztön diktálta kényszer kirándulást !
A nyers hússal etetni a macskát nem a legegészségesebb megoldás, több veszélyt is hordoz. Jelenleg a macskatápok olyan széles választéka kapható a kereskedelmi forgalomban, - hogy minden igény kielégíthető, minden probléma megoldható. Elsősorban 1-2 napig semmilyen táplálékot nem kell adni a cicáknak, csak friss ivóvíz legyen számukra elérhető. Ezt követően lehet türelmesen próbálkozni 2- 3 napos vátakozásban, külömböző nedves/dobozos tápokkal. Ajánlom figyelmébe a NATUR MENÜ választékot: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/4e0c0d431f7a8_MACSKATAPOK
Kedves Gazdi! Valószínűleg terméketlen valamelyik állat. Miután a hörcsögök közeli rokontenyésztettek elég gyakori a rokonsági fok, és ez is oka lehet a sterilitásnak. Sajnos a konkrét okot valószínűleg sosem fogjuk tudni kideríteni. Üdvözlettel.
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!
Valószínűleg a tüzeléssel illetve az azzal együtt járó un. 'álvemhesség'gel van összefüggésbe a tünet. A tüzelést követően ivartalanítassa a kutyát!