2006. Kékhomlokú aratinga
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
A kékhomlokú aratinga egy szelíd, értelmes és játékos papgáj, viszont sok agyi tevékenységre és mozgásra van szüksége.
Egy olvasó a közelmúltban küldte nekem a következő viccet és megkért, hogy osszam meg önökkel. Fogalmam sincs, hogy honnan származik. Nem az a célom vele, hogy valakit is megbántsak, csupán mosolyt szeretnék csalni az arcukra. Remélem tetszeni fog.
Jószándékú emberek gyakran meglátnak egy kölyökkutyát, rögtön a szívükbe zárják, és azonnal hazaviszik, anélkül, hogy a következményeket átgondolnák. A háziállat tartás viszont nem a legolcsóbb mulatság.
A kutya által kiadott hangok eredeti funkciója meglehetősen egyértelmű - a morgással figyelmeztet, az ugatással felkiált, a vonyítást távolsági kommunikációra használja, de mi a célja a vinnyogással?
Szívszorító dolog látni, amikor egy nyugtalan kutya remegéssel, lelapulással, a póráz ráncigálásával vagy akár harapással reagál a mindennapi eseményekre. Mi a teendő a félős kutyával?
Akinek van egy vadászkutyája, - az NE tartson mellette nyulat ! (a vadászkutya zsákmányállatát !) Aki ezt az alapszabályt, megelőző óvintézkedést, valamilyen kivételesen indokolt esetben, valamilyen oknál fogva nem tudja betartani, annak marad a pozitív megerősítésen alapuló nevelés, deszenzibilizáló tréning, klikker tréning - lehetősége. Ezekkel elsősorban a kutyát lehet nevelni, tanítani, szoktatni - és csak másodsorban a nyulat. A külömböző állatfajok egymáshoz való szocializálása az esetek túlnyomó részében csak is az adott egyedeknél vezet valamilyen szintű eredményre. Tehát pl. a nyúl a szomszéd kutyától félni fog, vagy a kutya az idegen nyulat a mezőn megfogja, stb. Az önök esetében a tacskó által okozott traumát alaig-alig lehet a nyúlban megszüntetni, tehát csak az lehet a tréning cél, hogy többé-kevésbé ne kezelje úgy a saját kutyájukat mint egy potenciális agresszort, akivel már volt egy negatív élménye. Egyébként szép, hosszadalmas és nagy szakmai kihívást jelentő feladat - ezért van a cirkuszok állatmutatványai között biztos sikere a hasonlóknak.
Kedves Gazdi! Jó lenne bőrkaparék vizsgálatot, baktérium tenyésztést és gombatenyésztést végeztetni a beteg területekről! Azután lehetne megállapítani a megfelelő kezelést! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Nem szerencsés a tenyészérettség előtti ellés, de ha minden rendben lezajlott, semmi következménye nem lesz.
A rizsdiéta kigészítésére javaslom, hogy valamilyen tejsavbaktériumokat tartalmazó gyógyszert vagy táplálékkiegészítőt is kapjon a cica, mert így felgyorsítható a normál bélflóra kialakulása.
Valószínűnek tartom, hogy ennek a jelenségnek nem sok köze van közvetlenül a műtéthez. Figyelni kell a székletét és ha ez tartósan észlelhető, akkor hétfőn keressék fel az állatorvosukat. Addig azonban nem kell különösebben aggódni emiatt!