201. Tyson füle viszket - kutya fülatka kezelése
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
A kutyaoviba járó Tysonnak - aki nem mellesleg francia bulldog - nagyon viszketett a füle és a bőrét is sebesre vakarta. Valószínűleg fülatka a bűnös.
Gyermekkorunk játéka, a toklász a kutyák bőre alá kerülve súlyos gondokat okozhat. Irtsuk ki az udvarban. Ha pedig találunk az állatban, vigyük orvoshoz.
A kullancs rendkívül veszélyes lehet kedvencünkre, főleg, ha egy fertőzött egyed csípi meg. Leggyakrabban a Lyme-kór és a babesia-fertőzés okozhat gondot. Hogyan távoltítsuk el a kártevőt?
Az állatorvos is csak ember: van családja, a családjának pedig kutyája. Így előfordulhat, hogy az állatorvosnak állatorvoshoz kell vinnie a család kedvencét.
Lina egy éves vadászgörény kislány, akit gazdája ivartalaníttatni hozott az állatorvosi rendelőbe...
Azt pontosan meg kell határozni, hogy a duzzanat hol és mely szervrészhez kapcsolódóan jelent meg. Ha egyoldali a duzzanat, elképzelhető az is, hogy a fog- és foggyökér betegsége miatt alakult ki. Ez esetben láz is helyén van. Ha foggyökér mentén kialakult tályog, "kitisztítva" néhány napi antibiotikumkúra után szépen meggyógyul. Ha leukosis gyanú felmerült, egy laborvizsgálattal(vérvétel) meg lehet állapítani azt, hogy állat pozitív-e vagy nem. De ezeket a műveleteket bízza rá az állatorvosára és beszéljen meg vele a teendőket.
A tünet oka lehet láz, fájdalom, a műtét gyengítő hatása miat fellépő lappangó betegség. Vigye állatorvoshoz, ezt nem lehet így diagnosztizálni.
Csak állatorvosi rendelvényre kapható állatpatikákban. Az Ovarid 20 mg tbl javaslom.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.