2076. Az anolisz gyík
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Az anoliszok sok helyen kedvelt háziállatok. Könnyű vigyázni rájuk, szórakoztatóak, egyes fajtájukat még melegházban is lehet tartani.
Nagyon fontos, hogy a házikedvencként tartott hüllő és a kétéltű étrendje megfelelő legyen. Az etetés során nem csupán vitamin-és ásványi anyag szükségletüket kell szem előtt tartani, hanem vadászösztönüket is.
A teknősök több, mint 200 millió éve léteznek a Földön, megelőzve az emlősöket, a madarakat, a krokodilokat, a kígyókat, és még a gyíkokat is a fejlődésben. Lássunk néhány érdekes tényt a páncélos állatokkal kapcsolatban!
Egy szakállas agáma gondozása nem túl bonyolult feladat, ráadásul nagyon szórakoztató állat. Ha elég óvatosan bánsz vele, és odafigyelsz az igényeire, sokáig élvezheted a társaságát.
A leopárdgekkó a legkönnyebben tartható gyíkok közé tartozik, amelyről a fiatal hüllőbarátok is viszonylag könnyen gondoskodni tudnak. Egy számára kényelmes terrárium berendezése sem túl nehéz.
Először azt kellene eldönteni, szeretne-e még a szukától kiskutyákat. Ha igen, akkor a fogamzásgátlást javaslom, amely a tüzelés előtt beadott injekcióból áll. Ez kb. 3-4 hónapra elnyomja a tüzelést és utána még lehet kölyke. Az ivartalanítás ára klinikától függően alakul. Kb. 20-25000 Ft-ra kell számítani. Érdemes igényes, neves klinikát felkeresni, mert bár rutinműtét, azért ennek is vannak buktatói, és a reoperatio mindig nagyon drága!
Mosómaci-törzskönyvről nem tudok, szerintem nincs ilyen. Az unatkozást csak a még több foglalkozással (játék, séta, együttlét, etetés) lehet enyhíteni. Természetes, hogy egyedül egy ketrecbe zárva unatkozik, hisz ez nem a természetes életkörülmény egy "vadállat" számára. A természetben elég dolga akad az élelem megszerzésével, párkapcsolatok létesítésével, stb., ezért nincs ideje unatkozni. Szerintem egy pár vásárlása csak tovább növelné a gondokat, főleg, ha tenyészteni nem szeretnék őket. Az is lehet, hogy ebben az esetben már ketten unatkoznának, esetleg még verekednének is. Inkább több törődést javasolnék!
Keressen egy másik hímet, előfordul, hogy egy párzás nem sikeres és tovább ivarzik. A hosszú ivarzás, tartósan fennmaradó ciklusok petefészekcystákhoz vezethetnek.
A pincsik szemgödre elég sekély, szemgolyójuk viszont nagyon nagy, kidülledt. Ezért, ha erős ütés éri a fejét (baleset, leesés, erős ráncigálás, kutyatámadás...), akkor bizony előfordulhat, hogy előesik a szeme, ami enyhébb esetekben és azonnali beavatkozással (műtét) még megmenthető. Nem tanácsos az ilyen kutyákat a tarkóbőrüknél fogva emelgetni, megrázni, de a simogatástól azért nem lesz semmi bajuk, nyugodtan lehet őket is simogatni, akár a fejükön is.
Sajnos még körülbelül sem tudok árat mondani, mert ehhez látni kell a kutyust. Az ár függ attól, hogy konkrétan milyen beavatkozások kellenek, ehhez milyen anyagok szükségesek, milyen altatási módot választ az orvos, stb. Szerintem érdemes elmenni a kutyussal állatorvoshoz, aki megvizsgálja őt, megbeszélik a teendőket és az árakat is.