2081. Örökbefogadható kutyák Tökölön!
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nem minden madarat teremtettek egyformára! Lássuk, egy kezdő madártulajdonos számára melyek a legmegfelelőbb madarak! Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű fajtát.
Ha hajlandó vagy legalább annyi időt rászánni a kiképzésére, mint mondjuk egy kutyáéra, akkor lehet, hogy egy nagyobb papagáj a megfelelő madár a számodra!
Ha madarat szeretnél tartani, fel kell készülnöd a fogadására. Milyen legyen a kalitka? Az alábbi rövid összefoglalóból megtudhatod, mik a legfontosabb kellékek, amikkel számolnod kell.
Ha szeretnél egy biztonságos helyet biztosítani a kertedbe látogató madaraknak, építs számukra madárházat! Itt találsz néhány hasznos tippet a madárház építésére vonatkozóan.
Én nem hallottam ilyen kutatási eredményről. Az biztos, ha ivartalanítják őket, akkor biztos nem lesz méhgyulladásuk. :)
A tojásevésnek több oka is lehet. Fehérjehiány, melyet állati (reszelt sajt, túró, főtt tojás) vagy növényi (csíráztatott magvak) fehérjebevitellel orvosolhatunk. Az eredményes fészekrakás, költés elengedhetetlen feltétele továbbá a megfelelő mennyiségű kalcium és mész bevitele. Ezek pótlására valamilyen kalciumtartalmú készítmény vagy sütőben kiszárított, őrölt tojáshéj, illetve a szépia ajánlott. A szépiát és a tojás héját őrölve, a lágyeleségre szórva tegye a madarak elé! Zöldeleségként saláta, tyúkhúr, reszelt alma, uborka, fehérrépa, sárgarépa, sütőtök adható. Ha a madarak táplálása megfelelő, akkor a kalcium- és mészhiány okozhatja a problémát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
A madarak nem mindig az első tojás lerakása után kezdik meg a költést. A pintyfélék átlagos fészekalja 4-5 tojás. Van, mikor csak az utolsó tojás lerakása után kezdődik a kotlás. Ilyenkor még magára hagyják a fészket, később a tojó kotlik, őt a hím eteti. A fiókák nevelésében mindkét madár részt vesz. Ha a madár élénk, röpköd és táplálkozik, akkor nincs nagy baj. Ha bágyadt, akkor a madár helyén meg kell emelni a hőmérsékletet. Ha a sérülése komoly, akkor egy állatorvosi vizsgálat javasolt! Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Az agapornisok (törpepapagájok) igen agresszív madarak. A papagájoknál igen gyakori jelenség a féltékenység. A "söprögetés" valószínű a fészeképítést jelenti. A madár "rendezgeti az otthonát". Véleményem szerint a többi madártól távolabb kell tenni a kalitkáját és ha megoldható, akkor egy párt kellene vásárolni mellé. Az összeszoktatás idejére egymás mellett, külön-külön kalitkában kell őket elhelyezni és csak néhány nap után összeengedni. A nimfa hím tolla hamarosan rendbe jön. A faroktollak mindig lassabban nőnek. Egy multivitamin-kúra hasznos lehet. (pl. Jolovit, Univit, 1 ml/1 liter vízhez 7 napon át. Ilyenkor csak a magkeverék és a víz legyen a madarak előtt). A madaraknak 1 éves koruk után fel lehet kínálni egy költőodút. A többit már ők tudják. A szürke-fehér párosításból lehet szürke, fehér és tarka madár is. A rozellának valószínű, hogy még fiatal korában egy másik madár lecsípte a körmét. Ritka a fejlődési rendellenesség, de nem valószínű, hogy betegség lenne. A felkínált táplálékot bővíteni kell, fontos a sokszínű, változatos étrend biztosítása. Az alma mellé kell fokozatosan kell adagolni a többi zöldséget, gyümölcsöt, lereszelve, folyamatosan növelve az "újak" arányát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Ha szeretne még egy kutyust, bátran és aggodalom nélkül tegye ezt! Ha viszont úgy látja, hogy csak Babilonként tornyosuló problémát okozna egy új jövevény, akkor ne vegyen.