2081. Örökbefogadható kutyák Tökölön!
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nem minden madarat teremtettek egyformára! Lássuk, egy kezdő madártulajdonos számára melyek a legmegfelelőbb madarak! Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű fajtát.
Ha hajlandó vagy legalább annyi időt rászánni a kiképzésére, mint mondjuk egy kutyáéra, akkor lehet, hogy egy nagyobb papagáj a megfelelő madár a számodra!
Ha madarat szeretnél tartani, fel kell készülnöd a fogadására. Milyen legyen a kalitka? Az alábbi rövid összefoglalóból megtudhatod, mik a legfontosabb kellékek, amikkel számolnod kell.
Ha szeretnél egy biztonságos helyet biztosítani a kertedbe látogató madaraknak, építs számukra madárházat! Itt találsz néhány hasznos tippet a madárház építésére vonatkozóan.
Ebben illetékes hatósági állatorvossal kellene felvenni a kapcsolatot. Szerintem érdeklődje meg a fogadó repülőtéren!
Állatorvosi segítségre van szüksége kedvencének. Ha konzervatív megoldással (olaj, beöntés) nem indul meg a bélsárürítés, akkor altatásban kell elvégezni a beöntést, csak így oldható meg a székrekedés. Ha időben nem fordul orvoshoz, az komolyabb szövődményekhez, amely akár műtéthez is vezethet, A jövőben ne adjon csontot a kutyusának! Olvass tovább! így kezeld a kedvenced emésztési problémáit homeopátiával! Mit tegyünk, ha rossz a kutyánk emésztése?
Emésztési probléma, bélgyulladás lehet a háttérben. Antibiotikum kezelésre lenne szükség, amihez állatorvost kell felkeresnie.
Feltétlen állatorvoshoz kellene vinnie Kedvencét, ugyanis ez többféle megbetegedés is lehet (hólyaggyulladás, beidegzési zavar, húgykő, prosztata-probléma stb.)!
Az allergia nehezen kezelhető betegség. A hiposzenzibiláló oldatnak nem két hónap, hanem legalább fél-egy-év kell, hogy látható hatása legyen (első injekciók után egyébként általában erősödnek a tünetek), az sem feltétlen azt jelenti, hogy teljesen elmúlnak a panaszok, hanem, hogy kisebb/jelentősebb mértékben csökkennek (tapasztalat). A kúra során nem javallott kortikoszteroid inj. adása, úgyhogy vakaródzás esetén csak egyéb antiallergikumokat adhatók. A fülprobléma szintén az allergia miatt jelentkezik. Ha a hiposzenz,oldat nem válik be, akkor marad az egyéb alternatív terápia (homeopatia), vagy a tüneti kezelés (hosszúhatású szteroid, betametazon hatóa. inj.). A fülére szteroid/antibiotikum/antimikotikum kombinációs cseppet javasolnék (Surolan, Dexoryl stb.).