2081. Örökbefogadható kutyák Tökölön!
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nem minden madarat teremtettek egyformára! Lássuk, egy kezdő madártulajdonos számára melyek a legmegfelelőbb madarak! Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű fajtát.
Ha hajlandó vagy legalább annyi időt rászánni a kiképzésére, mint mondjuk egy kutyáéra, akkor lehet, hogy egy nagyobb papagáj a megfelelő madár a számodra!
Ha madarat szeretnél tartani, fel kell készülnöd a fogadására. Milyen legyen a kalitka? Az alábbi rövid összefoglalóból megtudhatod, mik a legfontosabb kellékek, amikkel számolnod kell.
Ha szeretnél egy biztonságos helyet biztosítani a kertedbe látogató madaraknak, építs számukra madárházat! Itt találsz néhány hasznos tippet a madárház építésére vonatkozóan.
Sokszor ilyen esetben valami korábbi sérülés van a háttérben. Esetleg beakadhatott a karma, vagy megrántotta. Az esetek nagy részében az ujj így is mered. De a pontosabbat csak az az állatorvos tudna mondani,aki látta a nyuszit.
A lába állapotát tapintásos vizsgálattal ponosabban lehetne megítélni, de a fényképek alapján rendben találom.
Kedves Mirjam! A cicuskának középfül és belsőfül gyulladása van. Sürgősen állatorvoshoz kell vinni, mert a helyzet igencsak veszélyes. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Üdvözlöm! Attól függ, hogy mekkora a méretbeli különbség, de én nem javaslom, mert ha a nagyobb kígyó esetleg zsákmánynak nézi, etetéskor, akkor bizony elfogyasztja a kisebbet. A gabonasikló nagyon jól tartható együtt egyébként, de ezek a véletlen balesetek előfordulnak. Nálam, a szivárványos boa evett meg egyszer egy nála sokkal kisebb siklót. Mindig törekedjünk arra, hogy nagyjából egyforma méretű kígyókat tartsunk egy terráriumban együtt!
A vérvizsgálatot meg kellene ismételni, bélsárból tenyésztés, parazitológiai és emésztési vizsgálatot kellene végezni. Látatlanul ennyit tudnék javasolni...