2081. Örökbefogadható kutyák Tökölön!
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nagyon sok a gazdára váró, szeretetre éhes kutyus, így nagyon jó lenne, ha minél többen elmennének Tökölre, az Elek-Ágh Állatmenhelyre, ahol sok árva kutya vár arra, hogy hazavigyék.
Nem minden madarat teremtettek egyformára! Lássuk, egy kezdő madártulajdonos számára melyek a legmegfelelőbb madarak! Az alábbiakban bemutatunk néhány népszerű fajtát.
Ha hajlandó vagy legalább annyi időt rászánni a kiképzésére, mint mondjuk egy kutyáéra, akkor lehet, hogy egy nagyobb papagáj a megfelelő madár a számodra!
Ha madarat szeretnél tartani, fel kell készülnöd a fogadására. Milyen legyen a kalitka? Az alábbi rövid összefoglalóból megtudhatod, mik a legfontosabb kellékek, amikkel számolnod kell.
Ha szeretnél egy biztonságos helyet biztosítani a kertedbe látogató madaraknak, építs számukra madárházat! Itt találsz néhány hasznos tippet a madárház építésére vonatkozóan.
Használhatja, csak a problémát nem fogja megoldani ... Ha biztos a diagnózis, és mozgászavar is párosul hozzá, akkor a műtét elkerülhetetlen.
A faroktollazat néhány héten belül teljesen regenerálódik. A kaliton kívüli röptetés célszerűbb akkor próbálni, ha már szelíd a madár, illetve ha mégis kirepül nem kell eröltetni a befogását, hátha magától visszamegy. A papagájok befogása legegyszerűbb lesötétített helyiségben, törölközővel leborítva, kesztyűvel határozott megfogással, de legjobb erre a célre rendszeresített hálóval.
Egészen biztos, hogy ez a helyzet a kutyát is zavarja és nem esik jól neki, ezért érthető, hogy így viselkedik. A megoldással kapcsolatban azonban arra hívnám fel a figyelmét, hogy a műtétet most még nem kellene elhamarkodni. Javaslom, olvassa el azt, amit a következő ezzel a témával kapcsolatos linken talál: http://www.hungarovet.com/?p=1442
Ez nem deviáns viselkedés, számtalanszor előfordult nálam is. Emiatt nem kell aggódnia.
Ha Ön állatorvos és sikerült megálapítania a macskája idegbetegségét akkor miért tesz itt fel kérdést ? A leírt tünetek alapján én nem minősíteném a macskát idegbetegnek. Az állat adatainak és atartási körülményeinek ismeretében, a tünetek megfigyelését követően lehet kideríteni a jelenség kiváltó okait, majd ezt követően a kezelésre, terápiára tanácsokat, tippeket adni.