2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek - mivel évek óta fennállnak - már igencsak az idült (krónikus) betegségek kategóriájába tartoznak. A homeopátia pedig az ún. holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy - különösen krónikus esetekben! - soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit egyedileg érdemes összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cica pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen krónikus esetben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Ehhez viszont már személyesen fel kellene keressen egy homeopata állatorvost, aki - megismerve a cicus pontos tüneteit -, össze tudja állítani kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu; info@kimintvet.hu
Ha úgy érzi hogy szüksége van törzskönyvre akkor miért vett törzsköny nélküli macskát?A törzskönyvet csak a tenyésztő tudja elintézni amennyiben törzskönyvezettek a szülők. Az egészségügyi papírokat pedig az az állatorvos állítja ki, aki az oltást beadta vagy a macskát bármilyen módon megvizsgálta.
Meg kell vizsgálni hogy van-e bolha az állaton.Ha van akkor másik bolhairtó szert kell használni.Ha nincs bolha akkor valami más okozza az allergiás viszketegséget.Hatékonyan csak úgy lehet megszüntetni ha kiderül mi okozza az allergiát különben csak tünetileg lehet kezelni. A kutya is lehet allergiás? Kutya allergia, allergiás bőrbetegség
Látatlanban, tapintás nélkül nehéz véleményt mondani.várja ki a két hetet. Ha nincs változás, mutassa meg másik állatorvosnak is. Előfordulhat még gátsérv is. Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései Hogyan segítsünk kutyánk gátsérvén?
Kedves Csilla! A kutyust állampolgárságra, illetve későbbi lakhelyre való tekintet nélkül mindenképp regisztrálni kell itthon. Külföldi utazáshoz állatútlevél szükséges, illetve abban regisztrált érvényes veszettség oltás. Fontos az időpontokra is figyelni: a veszettség oltás a beadása után 3 héttel jogosítja fel a kutyust külföldi utazásra. Veszettség oltást pedig csak mikrochip-pel rendelkező állat kaphat, így mindenképp kötelezővé válik az is! További előírások és megkötések is vonatkozhatnak az állatszállításra a célországtól függően (egyéb oltások, féreghajtás,vérvétel,stb.), így mindenképp javaslom, hogy ennek pontosan nézzenek utána! Üdvözlettel, Dr. Császár Júlia Könnyebbé válhat az utazás háziállatokkal az Európai Unióban Külföldre vinné kedvencét? Ne felejtse el kikérni kisállata útlevelét!