2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Szerintem ennyire csikis. :)
Különösebb baj nem lehet, főleg, ha jó a kifutó és a ragadozók sem tudnak bejutni, a házikedvencek pedig nem tudnak kijutni. Szerintem a degu inkább homokfürdőzni szeret. Depresszió ellen legjobb orvosság egy jóbarát! Legyen az nyúl vagy másik degu. Fűbe ki lehet engedni, de csak elkerített helyre, nehogy megszökjön és nagyon kell vigyázni, nehogy elkapja egy macska vagy réti sas. :)
A szobatisztaságra neveléshez a kutya segítsége is kell. Egy intelligens kutya hamarabb megtanulja, hogy ne piszkítson oda, ahol alszik vagy játszik. Főleg akkor nehéz, ha a gazda napközben nincs otthon. Egy kiskutya még nagyon sokszor végzi a dolgát egy nap. Ha megoldható, hogy napközben többször is levigyék sétálni, akkor napközben akár 6-7-szer is ki kell vinni. Ha a dolgát az utcán végzi, akár kicsi, akár nagy, mindig meg kell dicsérni, szóval és simogatással. Jelezni kell neki, hogy amit csinál, az helyes. Ha a gazda hazaér, mindig vigye le azonnal sétálni. Tegye le a táskát és már vigye is a pórázt, menjenek sétálni. Ugyanígy kell az etetés után is, mert általában akkor végzi el legtöbbször a dolgát. Hozzáteszem, ha éjszaka felkel és járkál, valószínű, hogy megint vécéznie kell. Én, amíg a kutyám nem lett szobatiszta, mindig melegítőben aludtam, hogy csak fel kelljen vennem a kabátot. Két hét alatt megbízhatóan szobatiszta lett
Sajnos egy két éves höri nagyon öregnek számít! A betegségei is valószínűleg emiatt alakultak ki. Távolból sajnos nem tudom megmondani, hogy milyenek a gyógyulási esélyei!
Szerintem főleg száraztáppal kellene etetni! Mindegyik zacskón rajta van, hogy mennyi egy adott súlyú és korú eb napi adagja. Ha e mellé házikosztot is kap, akkor tényleg nehéz beállítani a napi adagját és később könnyen elhízhat! Erre a labradorok egyébként különösen hajlamosak.