2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Nem írta a kutya életkorát és nemét, - amik befolyásoló tényezők ! Feltételezem hogy a tünet a macskákkal, illetve a macska alommal van összefüggésben, illetve ha kan kutya, akkor ezek un. ´jelölő vizelések´ ! A folyadékfelvétel is lehet egy kiváltó ok, de ugyanennyire a vizeletrendszer betegsége, vagy kezdődő cukorbetegség is! Hasonló esetekben nem árt egy előzetes, alapos (vérvizsgálat!) állatorvosi vizsgálattal kizárni az esetleges szervi okokat, és csak amennyiben ezek negatívok, akkor közelíteni viselkedési szempontból. Az ürülékben csak a kifejlett férgek láthatóak, a tojások és lárvák nem !!! Természetesen lehet tökéletesen féregteleníteni a kutyát, de … a kutya szervezetébe bármilyen módon bejuttatott féregtelenítő szer csakis azokat a férgeket pusztítja el, amelyek abban az időpontban, kifejlett alakban a kutyában vannak. A szerek azonban nem nyújtanak hosszú távú védelmet vagy megelőzést. A gyártmányok között igen nagy az eltérés, némelyik használata után 3-5 nap, másoknak 4-5 hét elteltével a kutya gyakorlatilag ismételten valamilyen féregfertőzést szedhet össze - mert pl. valamit megevett vagy megnyalt, amiben valamilyen bélparazita tojásai vagy lárvái voltak. Tehát a helyesen tanácsolt 3 - 6 hónaponkénti rendszeres féregtelenítés egy jó kompromisszum az elmélet és a gyakorlat között, aminek a betartása a férgek túlzott elszaporodását, elterjedését nagyon hatékonyan megelőzheti.
Ahogy látom, többféle elváltozás is van a kutyáján, és közel sem biztos, hogy ezeknek közük lenne egymáshoz. Legelőször is ki kellene deríttetni, hogy melyik micsoda is pontosan, és majd csak ez után lehet arról beszélni, hogy mi legyen a megoldás, a kezelés. Ehhez mindenképpen el kell vinnie a kutyát egy jól felszerel állatorvosi rendelőbe, ahol alaposan kivizsgálják. Ennél jobb tanácsot nem tudok adni.
Elsősorban ugyanazokra a főként állat egészségügyi dolgokra, mint amire bármilyen fajtájú kutyánál oda kell figyelni: • szem, fül, végbélnyílás ne legyen váladékos • ne legyen puffadt a hasa • ne legyen sovány • legyen mozgékony és életvidám • hirtelen mozdulatokra és kisebb zajokra (taps, dobbantás, kulcscsomó csörrenés, stb.) ne reagáljon félénken • ne engedje magát rábeszélni, hogy 8 hetes kortól hamarabb elhozza a kutya kölyköt • legalább az első oltása legyen meg a kutyának (kombinált oltás: Parvo + szopornyica) Egyéb, a fajtára vonatkozó hasznos információkat talál, Vinnai A./ László I.: Orosz kutyafajták című könyvében.
Egyensúly zavart sok esetben ütésből eredő fejsérülés, lábbénulás jellegű tünetet általában köszvény okozhat. Előbbi esetben "B" vitamin adagolás, utóbbin fehérje szegény étrend segíthet. Pontos diagnózishoz, kezeléshez állatorvost kellene felkeresnie.
Látatlanban, innen a távolból nem tudok érdemi választ adni a kérdésre. Talán vemhes, vagy ha egyedül van, a hormonháztartás zavara is okozhat ilyen viselkedés változást. Javaslom, hogy vizsgáltassa meg valamelyik állatorvos kollégával.