2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Nehéz a kép alapján véleményt mondani, de úgy tűnik, mintha felületes erosio lenne, talán kontakt eredettel, de biztosabb lenne a diagnózis ha elvinné kollégához
Ez esetben, - pontosan a megelőző, biztonság okán talán helyesebb lenne a kutyát teljesen leszoktatni (deszenzibilizáló tréninggel) a labdázásról. Hiszen helyette sok más, legalább olyan hasznos elfoglaltság, más alakú játék, testmozgás, sport, stb. van. Nem írta a kutya méretét, fajtáját és korát - ezért, no és a terjedelmi korlátok miatt, - felelősségteljes és testre szabott tanácsokat nem áll módomban adni.
Ékszerteknősök esetében (gondolom arról van szó) több minden is okozhat szemgyulladást. Valóban az egyik leggyakoribb ok az A-vitamin hiánya, de ezen kívül sérülés, idegentestek, különféle bakteriális és vírusos betegségek is előidézhetik (pl. "megfázás"). Amennyiben a szemhéjak jelentősen duzzadtak, úgy nagyon nehéz a szem vizsgálata. Ezen az altatás sem biztos, hogy segíteni fog. Az altatásban / bódításban történő betegvizsgálat, kezelés egyébként teknősök esetében is lehetséges. Hasonlóan más állatokhoz ennek is megvannak a megfelelő, biztonságos módszerei és mint mindig, néha kockázata is. Amennyiben most is váladék van a szemhéjak alatt úgy azt el kell távolítani, és utána a kiváltó oknak megfelelően a teknőst tovább kezelni. Legjobb ezt a feladatott hozzáértő állatorvosra bízni.
Az allergia biztos. Hogy milyen allergén okozhatta, azt általában nehéz kideríteni. Léteznek tesztek is erre a célra. Első körben azt javasolnám, hogy zárja ki azokat a dolgokat (allergéneket), amikkel kedvence érintkezhet stb. Ilyen: bolha, telt bűzmirigy, új szőnyeg, fekhely stb., felmosószer stb. A helyi kezelésen kívül javasolnék injekciós antiallergiás készítmény adását is. Ha nem javulna a kutyus a kezelésekre, akkor alaposabb állatorvosi kivizsgálást javasolnék (bőrkaparék, vérvétel stb.).
Az Újfundlandi szőrét hetente többször kell ápolni. A legalkalmasabb erre a célra a fémkefe és egy rika fogú fésűt használata. Arra kell figyelni, hogy a kutya bundáját ne csak a tetején, a felszínén ápoljuk. Szét kell választani a bundát, és a szőrzet tövét is ki kell bontani. Ha még nem csomós a bundája, akkor gereblyét (olyat, minek forognak a fogai) is használhatsz, ez segít eltávolítani az aljszőrzetet is. Ha viszont már hatalmasak a csomók, akkor érdemes belőlük ollóval kisebbeket készíteni, majd ezeket bontani az előbbi eszközökkel, esetleg filcbontóval (ehhez gyakorlat kell, mert húzhatja kutya szőrét). Csomós kutyát ne fürdess, mert attól még jobban összeállnak a csomók, amik nem száradnak rendesen, és így a sampont se lehet belőlük rendesen kimosni. Fürdés után viszont érdemes szárazon újra átfésülni az ebet, mert ilyenkor már nem tartja bent a kosz a túlérett szőrszálakat. Ha pedig úgy érzed nem boldogulsz, akkor vidd el egy jó kutyakozmetikushoz. Csodákra képes! ;-) Eszközök képekben - másold, be a keresőbe a linkjüket: kefe : http://masniallateledel.unas.hu/shop_ordered/6022/shop_pic/405982.jpg fésű: http://www.petnet.hu/product_images/8315/thumbs/ferplast_femfogu_fesu_suru.jpg gereblye: http://www.allatijo.hu/imgitems/55648.jpg filcbontó: http://www.petnet.hu/product_images/5764/camon_filcbonto_nagy.jpg Jó munkát!