2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Az agresszivitásnak különböző megnyilvánulása létezik, ennek megfelelően különböző a kezelési és tréning módszer is. Az agresszívnak mondott viselkedés és a tüzelés között nem sok összefüggés van. Amennyiben megállapítható, hogy amit Ön agresszivitásnak nevez, az mögött szexuális dominancia van, akkor mindenképpen javasolt az ivartalanítás. Az állatorvos ´lelki terror´ tanácsát én sem mint kutyatréner, sem mint állat-terapeuta nem igazán értem. Az biztos, hogy a családon belüli következetlen kutyanevelés nagyban hozzájárul a kutya viselkedési megnyilvánulásaihoz, - ezen pedig sem állatorvos, sem kutyaiskola, sem kutyatréner nem tud változtatni.
Ez valószínűleg páncélrothadás, de mindenképpen látni kell hozzá. A teknőst vigye el hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz. Ilyenkor télen a teknős szállításánál nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dicsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog. HA 3 hónaposan még nem sikerült szobatisztaságra szoktatni, az még nem a világvége... türelemmel, kitartással, szeretettel és odafigyeléssel, sok jutalmazással (büntetni soha nem szabad!) előbb-utóbb sikerülnie kell
A fentieket okozhatják nem megfelelő tartási körülmények, valamint betegség is. A teknős vizét 26-28 fokosra kell beállítani. Nappal égjen egy melegítőlámpa is. Ha így nem kezd el enni rendesen 2-3 napon belül, akkor állatorvoshoz kell vinni! Ilyen hideg időben a szállításnál nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. A teknős főleg egész kis halat, kevés vízicsigát kapjon enni, ez számára a legmegfelelőbb táplálék.