2086. Hogyan tanítsuk beszélni a papagájt?
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Főleg a papagájok ismertek arról a képességükről, hogy képesek lemásolni egy nagyon sajátos hangfajtát a környezetükben: az emberi beszédet. Sok türelemmel megtaníthatjuk kedvenc madarunkat beszélni.
Ön úgy érzi, szerető gazdája tudna lenni egy jó sorsra érdemes kutyának? Szívesen örökbe fogadna egy négylábút? Ha kutyát szeretne, ne feledje, május 15-én szebbnél szebb, okos, kedves eb közül választhatja ki leendő kedvencét.
A schnauzer egy eszes, bölcs kutyafajta. Ismerkedjünk meg a fajta eredetével, a különböző méretű schnauzerekkel, természetükkel, esetleges betegségeikkel!
A sportos kutyák keményen dolgoznak egész évben és ezért szükségük van kalória-kiegészítésre. Amikor tombol a tél, az aktív kutyák több kalóriát égetnek el, hogy melegen tartsák magukat. A Te kutyád aktív és extra kalóriát igényel, ha több mint két órát vesz részt olyan tevékenységekben, mint például frizbi-kergetés, labda-elkapás, túrázás, engedelmesség gyakorlás vagy gyaloglás.
Vannak, akik nem hisznek a kutyák nyers étrend alapú etetésében (vagyis az étrend főként a nyers húsra és nyers csontokra alapul), és az olyan bakteriális fertőzésektől tartanak, mint például a Salmonella és E. coli. Én úgy gongolom, sokkal okosabb, ha az ember utánaolvas. A kutatásaok azt bizonyítják, hogy a kutyatársadalom többnyire nyers húst fogyaszt - hiszen erre is tervezték!
Állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr. Puskás Gábor
Ha csak a karom hiányozna akkor igen, de az ilyen esetek többségében az ujjpercek is sérülnek, így a csonkolt ujjon már nem nő karom.
Amit leírt, abból csak az tűnik biztosnak, hogy erősen vérszegény lehet a cicája. De az már erősen kétséges, hogy az Ön diagnózisa helyíes-e, ugyanis nem csak a patkányméreg okozhat ilyen vérszegénységet, hanem egy sor más betegség is, köztük vannak fertőzőek is. Jó lenne a cicát a házilagos próbálkozások helyett mielőbb állatorvoshoz vinni (persze nem ahhoz, aki nem foglalkozik vele), és alaposan megvizsgáltatni (leginkább pl. egy vérvizsgálat lenne szükséges). Talán még nem késő, és lehet segíteni rajta!
Ajánlom figyelmébe Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG című könyvét, ebben minden információt megtalál. Igen a legeredményesebb, ha a két külömböző állatfajhoz tartozó egyed kölyök korban kerül össze, vagy legalább az egyik kölyök kortól él közös élettérben a másikkal.
Szamos oka lehet a Konrad Lorenz által leírt "kalitkás elhülyülés"-től ( a kalitban tartott madár "elfelejt" repülni) kezdve az idegrendszeri tüneten át a kóros elhízásig. Pontos diagnózis érdekében javaslom állatorvos felkeresését.