2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Vagy biztonságosabbnak, nyugodtabbnak érzi a kinti helyet, vagy valami baj van ezzel a kiskutyával is, és érzi, hogy nem életképes. Igyekezzenek neki a házon belül egy védett zugot biztosítani, ahol nem nagyon zavarják őt.
Kedves Norbert! Ha jól értem, a kutyusnak egy megfázásból adódó légúti hurutja van. A váladék felszakadásának segítésére a STODAL szirupot tudom ajánlani napi 2-3x1 teáskanállal. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A kutyájuknak sokféle olyan baja lehet, ami fájdalom érzettel jár (a tapasztalt tünetek erre utalnak). Miután tacskóról van szó, ebben az életkorában már elképzelhető, hogy a gerincével van baj (ez jellegzetes tacskó probléma). Azt javaslom, hogy érdemes lenne ALAPOSAN kivizsgáltatni (főleg egy ortopédiához értő állatorvossal).
Üdvözlöm! Feltétlen vigye a kiscicát állatorvoshoz! Antibiotikumos kezelésre van szüksége és megfelelő szemcseppre, hogy a másodlagos baktériumos fertőzést megelőzzék vagy gyógykezeljék. A macskanátha az esetek túlnyomó többségében gyógyítható. Oltani így valóban nem szabad, de feltétlen szükség van féregtelenítésre és immunrendszer erősítésre. A jó táplálás és a vitaminok, meg melegen tartás nagyon helyes.
Akadályozza meg, hogy a kutya a csirkékhez, a csirkék a kutyához juthassanak. (A macskát is nehéz a díszpinttyel közös élettérben tartani.) Egy húsevő, ragadozó állat természetesen viselkedik, - csak ez vagy a csirkéknek nem jó, vagy Önnek. Egy állatfajt egy másik, a zsákmányállatával azonos állatfajjal együtt tartani csak szakszerű, a születés pillanatától kezdődő szoktatással, tréninggel lehet kivitelezni.