2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Ildikó, Szerintem mind a két teknős nőstény, persze nehéz így képről, de ez tűnik a legvalószínűbbnek... Az első képen szereplő teknős feje azért háromszög alakú mert mind a két füle be van gyulladva, nagy valószínűséggel teli van gennyel... a kép nem éles, és nem jó szögből van lefotózva hogy 1000 %-ra mondjam de nagyon valószínű ez...így hát ezt érdemes lenne orvosolni... Üdvözlettel -Dr. Schütz Éva
Próbálkozhat fagyasztott tápokkal való etetéssel, de a probléma valószínűleg bakteriális, ami gyakoribb vízcserével, esetleg tebang levelekkel megelőzhető a későbbiekben.
Kedves kérdező! Etetés alomanyagról nem javallott, szennyezett lehet, a forgács pedig felsértheti szájüregét, emésztőrendszerét. Megfelelő etetőt érdemes beszerezni, amit nem tud szétrágni. Fogkopási rendellenességek esetén állatorvoshoz kell fordulni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
A medence méretétől és a technikától is függ, de 2 hetente 20% vízcsere és 1-2 havonta történő részleges szűrőtakarítás általában elegendő. A guppik elhullásának az okát meg kell figyelni élőben...
Ez a dominanciának és a helytelen falkarangsornak a következménye. A kutya nem akar alárendelt pozícióba kerülni önnel és kerüli vagy nem tűri a testkontaktust. A két okot kell tudnia kezelni, megváltoztatni - és meg lesz az eredménye.