2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Mihály, az ár rendelőnként változik, érdemes a kezelő állatorvosnál érdeklődni (az is számít, hogy főváros vagy vidék). Mindenhol más a vizsgálati alapdíj és a kezelés költsége.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Egy 12 kg tömegű spaniel nem tűnik nagyon soványnak, nem tudom miért kell az étvágyát javítani. Ha mégis csak kell akkor arra nem a calcium phosphoricum a legalkalmasabb, hiszen az csak a csontépítéshez és a tejképzéshez szükséges ásványi anyagokat tartalmazza. A vitaminok, különösen a B12 vitamin sokkal alkalmasabb erre a célra, de vannak étvágyjavító-immunerősítő hatású készítmények is,amelyeket a javasolt adagban célszerű adagolni.
Kedves Gazdi! A duzzanat legvalószínűbben tályog lehet, de más lehetőségek is szóba jönnek (nyirokcsomó, daganat). Ezt eldönteni csak állatorvosi vizsgálattal lehet. Vigyék el a cicát mielőbb állatorvoshoz!
Ha szopják a gidák akkor mellette nem nagyon van felesleg, leválasztás után lehet fejni, ekkor gondoskodni kell a gidák megfelelő táplálásáról