2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
A növekedést elsősorban a genetikai alapok befolyásolják.A hiányos táplálás okozhat fejlődésben visszamaradást,de ilyenkor a kutya láthatóan sovány is./A kondíciójáról nem esett szó a leírásban./Normál esetben a csontok hosszfejlődése egy ilyen közepes méretű kutyánál 10 hónapos kor körül megáll,ezért lehet hogy már nem fogja tudni befolyásolni.
Azt, hogy mi lehet a probléma, így látatlanban, vizsgálat(ok) nélkül biztosan nem lehet megmondani (főleg úgy, hogy két állatorvos is látta már, mégsem született megfelelő eredmény). Azt javaslom, keressenek egy szemészettel specialitásként foglalkozó állatorvost (sok ilyen van) és neki mutassák meg a kutyájukat ill. a szemét.
Ezt a kérdést a kezelő állatorvossal kell megbeszélni! Ő tudja, hogy mit, és miért.
Igen, életben maradhat és hosszú évekig szenvedhet és akár fertőzhet is. El kellene vinni állatorvoshoz, hogy meggyógyuljon. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Fogköves, állatorvoshoz kellene vinni, eltávolíttatni!