2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Ha segíteni szeretne rajta, vállalja őt papírok nélkül is, és minél előbb nézesse meg állatorvossal. Az emlői már így maradnak, de kutyában ez nem olyan súlyos esztétikai hiba. Ivartalanítása mindenképpen javasolt. Bármilyen korban elvégezhető, de minél előbb, annál jobb.
A kullancs helyén gyakran marad kicsi kemény göb, ez nem okoz semmi problémát, nem kell piszkálni. Bajt nem okoz, csak szépséghiba. Idővel a mérete csökkenhet és akár el is tűnhet.
NEM az ivartalanítás mellékhatása, - akkor már másnap, vagy egy hét múlva, nem dorombolt volna! Az öregedő macskák valóban kevesebbet dorombolnak!
Üdvözlöm! Ilyen korban 3-4 naponta etesse. Ha elfogad növényi eredetű táplálékot akkor adjon azt is, de a hal legyen 80-90%-ban az étlapon.
Én nem vágnám le, a hímeknek ahogy nőnek egyre hosszabbak lesznek az első lábán a karmai mivel szerepe van a párzási előjátékban. Ha mindenképpen hozzá kell nyúlni és nem tűri jól akkor használjanak kesztyűt.