2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Gazdi! Házilag ne próbálozzanak semmivel. Sürgősen vigyék el állatorvoshoz mert ebből nagyobb baj is lehet. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Amit leírt, annak lehet, hogy semmi köze nincs a megállapított szívbetegségéhez. A kutyák gyakran csinálnak olyasmit, ami hasonló ahhoz amit leírt. Ez egy rohamszerűen jövő légzőgörcs, ami a csukláshoz hasonlítható leginkább. Ha ilyenkor pár másodpercre tenyérrel befogja az orrnyílásokat és a száját (hogy ne kapjon levegőt pár másodpercig), és erre ez szépen megszűnik, akkor erről lehet szó. Ha ez nem használ, akkor sajnos nincs ötletem, alkalmasint tovább kell vizsgáltatni.
Kedves Andrea! Az Ön által leírt problémára is természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez azonban igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el! Minden további kérdésére (a terápia eredményességét, a kezelés időtartamát is beleértve) a válaszok is attól függnek, hogy egyedileg milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják a kutyus tüneteit. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Gazdi! A könyökén ez egy felfekvés, amit a fekhely puhításával és különféle puhítő kenőcsökkel lehet csökkenteni. A tünetek erőteljesen allergiás eredetre utalnak. Ebben az irányban kellene vizsgálódni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Sürgősen vigye állatorvoshoz a cicát, aki a tüneteknek megfelelően tudja kezelni!