2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Margit! Nem könnyű a helyzet. Talán meg lehetne próbálni egy viszonylag új rák ellenes szert a Neoplasint, ami biztosan nemárt, viszont elég jó erdményeket produkál a betegség szintentartásában illetve regressziójában. Egy biztos, hogy nem olcsó. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Kellene egy pajzsmirigyhormon vizsgálat, mertlehet, hogy az az oka. Bár ismeretes kutyáknál ún. szezonális szőrtelenség, amit a tobozmirígy teremelte melatonin hormon hiánya okoz. Az előbb viszonylag jól, az utóbbi alig kezelhető. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ez sajnos egy olyan probléma, amin gyakorlatilag nem tudunk segíteni. A háttérben leggyakrabban az ún. hypertófiás járó szívizom elfajulás áll, aminek a lényege, hogy a szívizomzat olyan mértékben megvastagszik, hogy emiatt nem képes a megfelelő keringést fenntartani. Így a vér áramlása lelassul, lehetőséget adva ezzel a vérrögök kialakulására, amelyek aztán elakadnak a érrendszerben. A leírtakból az következik, hogy magának a vérrögnek az eltávolítása nem sokat segítene az alapbaj megoldhatatlansága miatt. A legtöbb ilyen beteg vagy magától elpusztul, vagy előbb-utóbb elaltatásra kerül. Ez utóbbi oka elsősorban a csillapíthatatlan fájdalom, ami miatt nehéz az állat szenvedését nézni.
Nem fogják megbírságolni, de mindig igyekezzenek betartani a határidőket lehetőleg. Probléma akkor lehet, ha épp ez alatt az egy hét alatt megharapna valakit a kutya, és akkor kiderülne, hogy az oltása már lejárt. Betegség miatt is előfordulhat csúszás a védőoltásokban.
Kedves Gazdi! Látatlanban nagyon nehéz megmondani mi áll a tünetek hátterében, minél hamarabb mutassa meg állatovosnak a cicát, ha eddig nem tette!