2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Vizsgálat nélkül erre nem tudok válaszolni. Az orrvérzésnek nem csak sérülés lehet az oka. Ha visszatérő problémáról van szó, feltétlen vizsgáltassa meg állatorvosával a kutyát!
Kiegészítő vizsgálatra lenne szükség, először egy bőrkaparék mintáát kellene laborba küldeni. Beszélje ezt meg kezelő állatorvosával, vagy keressen esetleg bőrgyógyászatra szakosodott állatorvost.
A féregtelenítést addig kell ismételni 2 hetente, míg féregmentes nem lesz az ürülék. A puffadást emésztési rendellenesség is okozhatja. Mind ennek, mind a féreghajtás sikerességének ellenőrzésére kérjen egy komplett bélsárvizsgálatot mikrobiológiai tenyésztéssel együtt!
Elképzelhető központi idegrendszeri eredet (agyi, epliepsia stb.) vagy akár szív/belgyógászati okú, úgyhogy azt javasolnám mutassa meg állatorvosnak...
Valószínűleg véletlen egybeesés. Ha már két hete hasmenése van, célszerű állatorvoshoz vinni. És ha tudnak, vigyenek bélsármintát is.