2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Edit! Jó lenne megmutatni az állatorvosának. Biztos tud adni rá valami hatásos kezelést. A Babesia vakcina egyébként nem ad 100%-os védelmet. Üdvözlettel Dr. Szaiszló Ferenc
Kedves Zizi! Ennek hátterében többféle probléma is meghúzódhat (férgesség, táplálék nem megfelelő kalória tartalma, hasnyálmirigy alulműködése miatt kialakuló emésztőenzim hiány, egyéb egészségügyi okok stb.), amelyre kizárólagosan egy alapos állatorvosi ellenőrzés tud fényt deríteni. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg kutyáját szakembernek, aki a vizsgálat(ok) után sokkal pontosabb tájékoztatást tud adni!
A történet nem túl szívderítő, de sokat sajnos nem lehet hozzátenni. Az állatorvos kollégával értek egyet, erősen kétséges, hogy lesz-e ebből még valaha rendes cicaláb? Nem lehetetlen, de nem is lesz egyszerű! Mást nem lehet tenni, kezelni kell, hátha lesz javulás. Ha nem, akkor majd lehet gondolkodni, hogy mi történjen....
Azt kérdezi a kedves kérdező, hogy mit javasolok. Nos, csak egyetlen dolgot: mielőbb vigye el állatorvoshoz a kutyáját!
A tünetek alapján - első körben - emésztési (gyomor) problémára gondolnék, úgyhogy egy nyelőcső-gyomor kontrasztos-kiürüléses vizsgálatot javasolnék (amit persze egy hasi ultrahangos és laborvizsgálat megelőzne, kizárva az egyéb belgyógyászati hátteret...). Ennek ismeretében lehet, hogy gyomor endoszkópos vizsgálatra is szükség lesz...