2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Tipp nincs. Javaslat van: másik állatorvos, újabb vizsgálat és reménykedés arra, hátha az újabb állatorvos talál tapasztaltabb, ügyesebb, okosabb....szorgalmasabb.
Tovább kell vizsgálni és kezelni a kutyájukat. Az ilyen problémák, ha nem múlnak el 1-2 nap alatt, akkor általában komolyabb dolgok miatt szoktak kialakulni. Ki kell vizsgáltatni, alapos és mindenre kiterjedő vizsgálatokkal (labor, hasi ultrahang, esetleg röntgen....stb).
Kedves Krisztina! Bármi lehetséges, állatorvosnak mutassa meg sürgősen az állatot (lehetőleg olyan kisállat gyógyászt válasszon, akinek van tapasztalata patkányokkal is)!
Kedves Gazdi! Tejet nem javaslok, de a Royal Canine-nak és Hill's-nek vannak folyékony tápszerei. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Gombának tűnik, de a bőrkaparék vizsgálat tudná megmondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc