2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Kérdező! Látatlanban mindig nehéz egészségügyi kérdésekre válaszolni. Nincs sok ötletem, hogy mi lehet a boka körüli duzzanat. Ha ez valóban egy rosszul összeforrt törés, azzal már nem sokat lehet kezdeni (szerintem). Ha látszólag nem fájlalja, nem sántít, nem nehezíti meg a madárka életét, akkor véleményem szerint kár lenne akkora stressznek kitenni, amit a sorozatos orvosi vizsgálatok és egy esetleges műtét jelent. Én kalcium tartalmú kiegészítőket javasolnék neki, ami egyébként is nagyon fontos főleg a tojóknál. Kagylóhéj zúzalék, mészkő grit, szépia összetörve, vagy egyéb, mondjuk ivóvízbe csepegtetős szerre gondolok. De vitaminokat is kaphat, hogy jó kondiban maradjon. Amíg a gerle élénk, és használja a lábát, szerintem nem kell aggódni. A műtét csak a legutolsó opció legyen.
Inkább idegrendszeri problémára utaló tünet. Neurológiai kivizsgálást javaslok. Ilyen jellegű rendelés van az Állatorvistudományi Egyetem sebészetén. Az egyetem központi száma: 06-1-478-4100. Bejelentkezés javasolt.
Kedves Gazdi, elég nehéz ezt látatlanban megállapitani, el kellene vinni a kutyust állatorvoshoz. A kutya vemhessége általában 63 napig tart. A vemhesség jelei közé tartozik az étvágy növekedése, a súlygyarapodás és a mellbimbó méretének változása. Azonban az álvemhes kutyáknál is ugyanezek a jelek észlelhetők. Egy állatorvos általában már a 28.-ik napon meg tudja állapítani, ha a kutya vemhes, úgy, hogy megnyomogatja az állat hasát, esetleg ultrahangot vagy röntgenfelvételt készít. Kutyatenyésztési útmutató - A fedeztetés eredménye >>
Közel sem biztos, hogy bármi baja van a kutyájának. Lehet, hogy egyszerűen ő csak ilyen. Egy alapos gasztro-enterológiai vizsgálat ártani nem fog, ha van mód és lehetőség, akkor csináltassanak egy ilyet. A fűevés sem baj általában, ízlik is nekik, meg jól is esik. Utána vagy kihányja, vagy nem, ebből nem biztos, hogy érdemes messzemenő következtetéseket levonni, főleg akkor, ha egyébként nincs jele betegségnek.
A fekete széklet a kiválasztórendszer rendellenességét jelezheti, de csak egy tünet, hogy valami nincs rendben, Pontos diagnózis nélkül valamilyen szélesspektrumú antibiotikummal szokás kezelni a kistestű papagájokat, például amoxicillinnel, tetránnal, enrofloxacinnal. Az antibiotikumos kezelés hatása azonnal nem mérhető, ha 3 nap alatt nincs látványos javulás, akkor érdemes gyógyszert váltani. Javulás esetén sem szabad azonnal abbahagyni a kezelést, A tünetmentesség után még néhány napig kezelendő a madár, majd probiotikummal lehet a bélflórát helyreállítani.