2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Talán csak apró pigmentfoltok. Sajnos képet nem küldött és látatlanban felelőtlenség lenne diagnosztizálni. Keresse fel még egyszer a kollégát vagy esetleg egy másikat.
Előfordulhat hirtelen szívelégtelenség akár trombusképződés miatt is.Biztosat csak boncolás után lehetne mondani. Anyukája ne hibáztassa magát!
Bár a kérdés látszólag egyszerű, válaszolni azonban nem könnyű rá. Ma már rengeteg féle bolha ellenes készítmény van, szinte bármelyiket ki lehet próbálni. Jó esély van arra, hogy egy másik készítmény nem fog ilyen tüneteket (reakciót) kiváltani. DE a legjobb az lenne, ha felkeresne a cicával egy állatorvost, megnézetné vele a bőrét és ott helyben megbeszélhetnék, hogy mit lehetne kipróbálni.
A Fővárosi Állat és Növénykert a megfelelő hely e célra. Tekintettel arra, hogy védett állatokról van szó, a tartásuk így is illegális volt. A FÁNK mentőhelyként szolgál az elárvult vagy megsérült mo-n honos védett állatfajok esetében. -Éva
A bepisilésnek több oka lehet: húgyhólyaggyulladás, kő, incontinentia (hólyagzáróizom elégtelenség)... stb. Ha nincsen javulás, mindenképpen mutassa meg kollégának, kellene legalább egy ultrahangos vizsgálat. Húgyuti betegségekre inkább a fluorokinolonok javasoltak, az Ospen helyett... A prednisolont miiééért??? Az is okozhatja a bepisilést.