2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Mindenképpen forduljon állatorvoshoz! Bélgyulladás, bél paraziták a leggyakoribb probléma a vírusos macskabetegségeken kívül. Macskabetegségek: tünetek és kezelésük
Mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene fordulni, ugyanis a kopasz foltokat sok minden okozhatja. Különböző bőrbetegségek például atka, vagy gombafertőzés. De ezekre különböző szereket kell alkalmazni, amit jobb ha állatorvos javasol. Ha a tengerimalac nőstény, akkor a kopasz foltokat akár petefészekciszták is okozhatják. Valamint az is lehetséges, hogy a malacka saját magának (vagy ha van társa akkor ő) is rághatja, ha valamilyen fájdalma van, vagy nem fogyaszt elegendő rostot (széna, fű, fűfélék). Tengerimalacom vakarózik, vedlik. Hogyan gyógyítsam?
Kedves Gazdi, Látatlanul is patkányírtó mérgezés - vagy egyéb mérgezés állhat a háttérben, nagyon sajnáljuk. https://www.haziallat.hu/kutya/betegseg-gyogyitas/patkanyirto-patkany-mereg-mergezes-kutya/2880/
Szia! Kérlek ne tedd, fél másodperc alatt megtörténhet a baj. Másrészt ők magányosan élő állatok, természetben is csak szaporodás ideje alatt találkoznak. Nagyon nagy stresz nekik, nem fognak össze szokni. Sokkal jobb nekik ha külön helyen lesznek és külön lesznek kiengedve.
Kedves Gazid, egy vérkép értékből nem igazán lehet diagnózist felállítani, ahogy az alábbi válaszban is olvasható: https://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/milyen-betegsegre-utalhat-idosebb-kutyanal-a-megemelkedett-alkp-ck-ldh-ertek/17341/