2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Nikolett! A műtét kockàzata nagyban függ a nyuszi általános àllapotàtòl, illetve a műtétet végző orvos felkészültségétől és rutinjàtòl. Az àltalános állapotra esetleg rávilágíthat egy vérvétel. Hogy mennyire és mennyi ideig èlhet fàjdalom nélkül, ez nagyban függ attòl, hogy a daganat jòindulatú vagy rosszinulatú, mennyire nő gyorsan, illetve vannak-e áttétek(pl tüdőben) Emiatt ha a műtéti megoldàs mellett döntenek(ami ha jòl sikerül, akkor a nyuszi tovább is élhet), akkor érdemes lenne a daganatot elküldeni szövettenyésztésre is. Remélem segítettem Még hosszú gondtalan életet kívànok a nyuszinak Meier Krisztina Nyúl oldalán daganat Mire kell figyelni, ha megműtik kedvencünket
A leírás alapján vagy fennakadt valahol a rács/röpde elemein, vagy, ami valószínűbb a szárny alatti sérülésből kiindulva, kívülről megtámadta valami. Ha macska, patkány, nyest hozzáférhet a külső rácshoz, akkor addig zavarja a madarat, amíg az rá nem repül a ketrec oldalára és ilyenkor elsősorban a lábukat kapja el. A sérülés helyét Betadinnal, vagy Bepanten kenőccsel érdemes lekezelni a befertőzés megelőzésére. A láb kezeléséhez olyan állatorvost kellene megkeresni, aki mégiscsak ért a madarakhoz, netán röntgengéppel is rendelkezik. Vizsgálat nélkül nem lehet eldönteni, milyen roncsolódás érte a lábat. Olvass tovább! Elsősegély madaraknak
Kedves Kérdező! Az emberek által is fogyasztott gombák - mint a népszerű csiperke gomba - általában nem okoznak problémát a kutyának sem, de az emberre is mérgező gombák a kutyára is kifejezetten mérgezőek lehetnek. A gombamérgezés tünetei: hasi fájdalom, nyáladzás, máj és vesekárosodás, intenzív hányás, hasmenés; az idegrendszeri tünetek közül remegés, rángatózás, görcsök, kóma, majd akár a kutya halálához is vezethet! Kirándulás során ezért ne hagyjuk kutyánkat hogy megkóstolja a gombákat! 10 zöldség és gyümölcs, amit imádna a Te kutyád is Állatokra veszélyes, mérgező virágok Ehet a kutya szőlőt? A kutyának méreg lehet a csoki! Adhatok a kutyámnak banánt?
Valamilyen bőrfertőzés. Bőrkaparékot kell venni és annak gomba és bakteriológiai vizsgálatát kell végezteni egy laboratóriumban. Az eredmény alapján kell majd kezelni.
A könnyezés oka valószínűleg egy enyhébb de elhúzódó kötőhártya gyulladás erre utal a zsebkendőn látható szín is. Javaslom a könny bakteriológiai vizsgálatát és a laboratóriumi erdménye alapján célzott gyógykezelést Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását?