2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
A kardinálisok és a csicsörkék is kellemes hangú/énekű madarak.
Pontosan nehéz megmondani. Szerintem átlagosan 15 évig, de akár 18-20 évig is élhet.
Ha már "el lett rontva", akkor nehéz. De következetes bánásmóddal talán megoldható. Én összekeverném a kedvencével a száraztápját, hátha úgy megeszi. És nem adnék mellé mást. Valószínűleg előbb utóbb enni fog, nem hiszem, hogy éhen halna.
Komolyabb baja nem hiszem, hogy lenne. De a rendszeres (1/4 évente!) féreghajtást azért nem szabad elfelejteni. Esetlegesen hasmenéses betegségeket is összeszedhet. Ha ez előfordul, irány az állatorvos.
Erre a kérdésre nem tudok konkrét válasszal szolgálni. Fel kell kínálni őket eladásra, ha lesz érdeklődő, akkor biztosan eladhatóak a madarak is... Hogy mit kezd velük, az csak Önön múlik.