2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Ha sikeres lesz a műtét, akkor hibátlanul fog működni a kutya. De azt javaslom, minden részletkérdésről majd az operációt végző állatorvos ollégát faggassák ki!
Ha nem tudja a kiskutyákat kiszedni és megfelelő alomban elhelyezni, félő, hogy segítséget sem tud nyújtani nekik, elpusztulhatnak. Próbálja meg óvatosan felkeresni a kiskutyákat, remélhetőleg az anyaállatot ez nem stresszeli.
Ehhez hasonló kérdésünk már többször is volt, a válaszokat az alábbi linken olvashatod.
Igen, ajánlott, az előnyökről itt olvashatsz: www.ivartalanitas.hu
Ha a madár legalább 10 hónapos, akkor lehetséges, hogy ivaréretté vált és "etetni" kezd. A másik "lehetőség", hogy emésztőrendszeri problémái vannak, ami a kézzelnevelt madarakra fokozottan jellemző. Szervi problémát röngennel, baktériumfertőzést, többek közt bélsárvizsgálattal lehet kimutatni. Vagyis fel kellene keresni egy szakrendelőt.