2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Ez kifejezetten olyan kérdés, amelyre vizsgálat nélkül igazán komoly választ nem lehet adni. Lehet, hogy csak habzsolva eszi a finomságot, többet is mint kellene, de komolyan számításba kell venni a gyomorban elfekvő idegen anyagokat a szőrgombóctól a szalámihéjig. Ne sokig halogassa az állatorvos felkeresését.
Sajnos ezt így nem lehet megmondani. Egy ilyen műtét után kb. 24 órával már teljesen jól kellene működnie. Ha ez nem így van, annak sok oka lehet. Sürgősen vigyék vissza őt oda, ahol operálták és kérjék az alapos vizsgálatát, kezelését!
Ecetbe mártott ronggyal próbáld meg.
Az édes mézes magok arra csábíthatják a madarat, hogy többet egyen belőlük, mint ami egészséges. Ha elhízik, abba belepusztulhat. Az egészséges madár úgy pihen, hogy az egyik lábát felhúzza.
Vegye ki a hímet és vizsgálja meg, mi lehet a baja. Lehetséges, hogy a tojó bántotta. Szükség esetén vigye állatorvoshoz. A tojó egyedül is képes felnevelni a fiókákat.