2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Ha szelíd, esetleg "beszélő" hullámost szeretne, akkor egy fiatal hímet vegyen, ha fiókákat szeretne, akkor természetesen párt vásároljon. A standard hullámosok meglehetősen nehezen szaporíthatók, így ha kezdő madártartóként szeretne madarat tenyészteni, akkor hagyományos, vadalakú hullámossal kezdjen.
Forduljon vele állatorvoshoz, alapos kivizsgálásra (labor) lesz szüksége!
Széles körben elterjedt bántalomról van szó. Nem zárható ki vírusos oktan, az anyát évente célszerű vakcinázni a leggyakoribb betegségek ellen, ami a kölykök immunállapotát is erősíti. Kismacskák antibiotikumos kezelése is javasolt
A nem evés és a többi tünet már épp elég ok arra, hogy megmutassa egy állatorvosnak! Ennyi információ alapján nem lehet pontos diagnózist és kezelési tervet felállítani.
Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni!