2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
A leírtak arra utalnak, hogy itt komolyabb betegség állhat a háttérben, de a ránézés, és a "gondolom" szintjén lévő találgatások itt nem elegendőek a baj okának kiderítéséhez. Csak egyet tudok ajánlani, mégpedig azt, hogy mielőbb keressenek egy olyan állatorvost (rendelőt), ahol nagyon alaposan megvizsgálják, összeszedik, hogy a leletek alapján milyen betegségek jöhetnek szóba, és ennek alapján elindulnak. Máshogy ez nem fog menni!
Kedves Emoca ! A leírása alapján egy lassan progrediáló betegségről lehet szó. A tünetek alapján szemészeti vagy központi idegrendszeri betegsége lehet a kutyusának, vagy egyszerre mindkettő. Az első lépésben mindenképpen egy szemészeti vizsgálatra van szükség , hogy a szem betegségét kizárja vagy megerősítse a szakember. A néhány percig tartó zavart tudatállapot, a bizarr mozgáskombinációval kísérve, fokális epilepsziás roham lehetőségét is felveti. A szemészeti-, ideggyógyászati- és vérlelet birtokában már könnyebb a diagnózisig eljutni. Üdvözlettel: dr Kiss Gabriella
Üdvözlöm! Az epulis egy összefoglaló elnevezés, ránézésre nem lehet megállapítani, hogy jó, vagy rosszindulatú-e, csak citológiai vagy szövettani vizsgálattal. Én is inkább azt javasolnám, hogy kerüljön eltávolításra, mert amennyiben rosszindulatú, vagy növekedésnek indul, később csak nehezebb lesz eltávolítani. Amennyiben az altatás előtti vizsgálatok (vérvizsgálat és esetleg kardiológiai vizsgálat) alapján a kutyája egészséges, úgy megfelelő altatási techinka mellett (inhalációs altatás, folyamatos monitorizálás) biztonságosan altatható az Ön kutyájánál még jóval idősebb állat is.
A probléma nem valószínű, hogy összefügg az oltással, úgyhogy feltétlen keresse fel az állatorvos kollegát!
A széklet minősége (állaga) jelentős mértékben függ a takarmány (eleség) minőségétől, beltartalmától, állagától. Fiatal állatok esetében, amikor az emésztőrendszer még nem alkalmas mindenféle eleség problémamentes feldolgozására, ez fokozottan igaz. Ha felveszik a kapcsolatot a kezelő állatorvossal, és megbeszélik az állat étrendjét, minden bizonnyal megoldást fognak találni a problémára.