2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Sokféle probléma okozhatja. A tehéntej helyett a kutyáknak készült tejport javasolnám. Ha nem szopik továbbra sem, akkor feltétlen vigye állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassák...
Kedves Dominika! Nyáron minden gond nélkül ki lehet tenni a pézsmatknősöket a kerti tóba. Nem szabad elfelejteni ilyenkor, hogy fokozott figyelmet kell fordítani a megszökés megakadályozására. A mi éghajlati körülményeink között a telet nagy valószínűség szerint nem élnék túl. Ösztől tavaszik mindenképp lakásban, ellenőrzött körülmények közt kellene tartani őket. Üdvözlettel dr. Géczy Csaba
Elsőként arról kellene megbizonyosodni, hogy miztosan két külön nemű madárról van-e szó. Ha igen, úgy a költésre fel kell őket készíteni megfelelő odúval(25 x 25 cm alap, 35 cm magasság, a felső harmadban kb. 5cm átmérőjű bebúvó nyílással, aljzatnak forgáccsal), lágy- és zöldeleséggel, csíráztatott magvakkal. Ásványianyag kiegészítő folyamatosan álljon rendelkezésükre.
Kedves gazdi! Ha Magyarország területéről fordult hozzánk, akkor biztos kell lennie állatorvosnak a közelben, erre jogszabályi kötelezettség van. A vakarózás az egyik leggyakoribb bőrtünet, nagyon sok probléma jele lehet, diagnosztikájához mindenképp szakemberre lesz szükség! Első körben a külső élősködők elleni szerek jönnek szóba, amelyeket viszont csak állatorvosnál, vagy állatpatikában tud beszerezni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Gazdi! Jó eséllyel a pálcika megemésztődik annyira, hogy az ürülékkel távozzon, de azért kérem mutassa meg az állatorvosnak a kutyust