2096. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Az újszülött érkezése felboríthatja kutyánk lelkivilágát, ezért fontos, hogy már jóval a gyerek érkezése előtt felkészüljünk, és a kutyust is felkészítsük a várható változásokra.
A kutyaeledelek, kutyakiképzés, kutyajátékok, kutyás kirándulások, kutyaruhák és kutyapzsichológusok csak néhány dolog abból a sok említésre méltó dologból, amiért jobb napjainkban kutyának lenni.
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
Kedves Encsike, ajánljuk figyelmedbe következő cikkeinket: Mit kell tudni a kutya tüzeléséről?
Kedves Kérdező! Röntgen felvétel dönti el a további teendőket. Dr. Puskás Gábor
Mennyi idős? Milyen a kondíció? Megfelelő a takarmányozás? Ivarzás szept-okt. idején, alkalmanként márc-ápr.
A kecskék adenovirusos megbetegedésének és fertőződésnek a példája. Az idült forma nem kezelhető, vakcinázás elvileg lehet. A parazita elleni kezelés indokolt.
Tisztelt Gazdi! Az idős cicáknál gyakran előfordul a foggyökér elhalása és a fogmeder gyulladás, aminek végstádiuma a fog kilöködése. Azért ezt legtöbbször megelőzi egy évekkel korábban kialakult és fennálló ínygyulladás, esetleg fogkövesség, aminek a kezelésével a folyamat jelentősen lassítható. Tehát érdemes ellenőrizetni időnként a fogakat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc