2101. Vajon egészséges az eladó kiscica?
Amikor kiválasztod a kiscicát, akit haza szeretnél vinni, legyen az eladó vagy ingyen elvihető, nem árt, ha alaposan megvizsgálod, hogy teljesen egészséges-e. Itt megtudhatod, mire kell figyelni!
Amikor kiválasztod a kiscicát, akit haza szeretnél vinni, legyen az eladó vagy ingyen elvihető, nem árt, ha alaposan megvizsgálod, hogy teljesen egészséges-e. Itt megtudhatod, mire kell figyelni!
A háziállatok nem csupán aranyosak, hanem nagyon sok szempontból jó hatással vannak a gyerekekre, sőt az egész családra. Lássuk, melyek a háziállattartás előnyei!
Az orvosok általában azt ajánlják, hogy a terhes nők kerüljék el a macska homokos dobozának a tisztítását, mivel sok probléma származhat a macska ürülékében található parazitákból.
A Dalmata WebKamera megálmodói szerették volna megosztani kutyáik születésének és növekedésének élményét ismerőseikkel, ezért a kiskutyák almára egy webkamerát állítottak, és elérhetővé tették mindenki számára az Interneten keresztül.
Sokszor volt már lelkiismeretfurdalásod azért, mert úgy érezted, hogy nem foglalkozol eleget és kellőképpen a kutyáddal? A kutyád számára ez messze nem ennyire bonyolult. Nézzük meg, hogy mitől érzi ő magát bolgodnak!
Tisztelt Gazdi! A kora miatt a kutya már nyugodtan pároztatható, viszont azt tudni kell, hogy ennél a fajtánál az esetek többségében (90%-ban) császármetszéssel történik az ellés. A császármetszéstől nem kell félni, sokkal veszélyesebb az ha nem vesszük észre, hogy a kutya természetes úton nem képes megelleni a kiskutyákat. Üdvözlettel: Dr. Molnár Eszter
A tojó hullámospapagáj nehezebben szelídül meg mint a hím, különösen, hogy még ketten is vannak, így a fajtárs jelenléte fontosabb, mint az emberé. A kalit mérete megfelelő egy pár hullámosnak. A jó papagjáték rágható, mászható, netán hangot lehet belőle kicsalni. Javaslom nézzen rá az alábbi oldalra: http://www.papagajjatek.com/
A kutyák mikrochipes megjelöltetése Magyarországon általánosságban NEM kötelező. Nincs ilyen EU szabályozás sem. A 41/201. sz Kormányrendelet viszont 2010. július 1.-től előírta, hogy a TULAJDONOSVÁLTOZÁS előtt kötelező a megjelölés. Kötelező a megjelölés továbbá azokon a településeken (vagy fővárosi kerületekben), ahol a helyi önkormányzat azt rendeletben kötelezővé tette. Más ezzel kapcsolatos jogi szabályozás nincs érvényben. Így az a kutyatulajdonos, akinek a kutyája ma még nincs bechipzeve, nem kell, hogy megjelöltesse a kutyáját, ha nem változik meg a kutya tulajdonjoga, és a helyi önkormányzat nem rendelkezik másként. Dr. Horváth László holavet@t-online.hu
Kedves Vikici! Haladéktalanul keresse fel az állatorvosát, aki a műtétet végezte!
véleményem szerint van minimális esélye, hogy CÉLZOTT kezeléssel (NEM kamillás borogatás) visszahúzódjona könnytermelő mirigy, de valószínüleg műtéte lesz szükség