2106. A kutyafüle, avagy gombás fertőzések
A gombás fülfertőzések komoly egészségügyi problémák a kutyáknál. Ha nem kezelik ki gyorsan, ezek a problémák komoly szövődményeket okozhatnak.
A gombás fülfertőzések komoly egészségügyi problémák a kutyáknál. Ha nem kezelik ki gyorsan, ezek a problémák komoly szövődményeket okozhatnak.
A pekingi palotakutya apró termete ellenére igen bátor. Jellegzetes ráncos pofijának, kerek szemeinek, bohókás természetének nehéz ellenállni. Ismerkedjünk meg vele közelebbről!
Egészségesebbé és aktívabbá teheted kutyád idősebb éveit négy egyszerű, de hatékony stratégia által. Tedd meg most ezeket a lépéseket, hogy segíts elhárítani a kutya időskori problémáit!
Kedvenceinknél gyakran tapasztalhatjuk, hogy a leggondosabb tartási és takarmányozási feltételek biztosítása mellett is – jobb esetekben csak átmenetileg – csökken a kondíciójuk, talán még a hangulatuk is rosszabb, mint korábban, sokszor anélkül, hogy annak különösebb okát meg tudnánk magyarázni.
Az emberek közbenjárásának köszönhetően számos emlős kihalt, néhány faj pedig a mai napig is veszélyeztetett.
Erre interneten át ennyiből nem lehet válaszolni. Kérdezze meg kezelőorvosát.
Kedves Nikoletta, ezek az állatok azért nem a hosszú hideg klimára vannak kitalálva. Ezt tudni kell. ebből következik, hogy de igénybe veszi a szervezetüket, igen le is gyengíti őket. A hidegtől és az adott egyed ellenálló képességétől függ mennyire... enni addig biztos nem fognak, míg sokkal melegebb nem lesz (kb 20-25 fok minimum) Üdv-Éva
A nagytestű, nagy növekedési erélyű kutyák csontfejlődési zavara rendszerint a túlzott energia ellátás miatt alakul ki bőséges takarmányozás mellett. A tapasztalatok szerint ha ilyenkor még kálcium és D-vitamin adagolás is történik, a tünetek csak súlyosabbá válnak. Ilyenkor átmenetileg alacsonyabb tápértékű tápoknak a szokottnál kisebb mennyiségű etetése javítani szokott a problémán. Természetesen hasonló tünetek angolkór (kálcium és D-vitamin hiány) esetén is előfordulnak, de a kérdésben leírtak alapján valószínűtlennek tartom, hogy erről lenne szó.
Én az ivartalanítást javaslom a nem kívánt vemhesség megelőzésére. Ha Ovaridot szeretne használni, tájékoztatást kap állatorvosától, mivel vény nélkül nem szerezhető be a készítmény.
Azért mert megszokta és Önök nem tettek eddig ellene hatékonyan semmit.