2111. Ideális ketrec hörcsögöknek
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
A cukormókus aranyos kis állat, de jobb, ha figyelembe veszed az alábbi tényeket, mielőtt úgy döntenél, hogy vásárolsz egyet.
A sündisznók rovarevők, vagyis vadon élve rovarokkal táplálkoznak. Ha szeretnél sünid kedvében járni, adj neki valamilyen rovart, például néhány jól felhízlalt tücsköt!
A kicicák egyik tulajdonsága, hogy a házon belül szeretnek mindent felkutatni, éppen ezért fontos végiggondolni, hogy otthonunk mennyire biztonságos a felfedező utak szempontjából, és min kellene változtatnunk.
A görények és a halak külön világban élnek, és mindkettő biztonságának érdekében e két világnak soha nem szabadna kereszteznie egymást. Nagyon fontos, hogy a görény csak távolról csodálja a halak színes világát.
Kis fokú vérzés akár 1-2 hétig is lehetséges, de hogy ez normális-e, állatorvos tudja eldönteni (fizikális vizsgálat, hasi UH, váladék citológia, stb).
Kedves kérdező! Kutyáját mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz. Egy alapos vizsgálat során derülhet ki: anatómiai vagy funkcionális rendellenességről van szó. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Üdvözlöm! Kistestű kutyáknál a nulldiétával (semmilyen eleség) nagyon óvatosnak kell lenn, nehogy nagyon leessen a vércukor szint. Így kis mennyiségű szétfőtt rizst adnék neki ma este, és ha holnap is hányna, mindenképp javasolnám, hogy vigyék el állatorvosukhoz, már a közelgő hétvége miatt is.
Igen valami történhetet, vagy valami változás van, amelyet csak a kutya érzékel. A félelem sokszor fokozatosan alakul ki ! Egy helyszíni megfigyelést, tesztet követően lehet többet megállapítani és a megfelelő tréning, terápia lehetőséget kiválasztani.
Ahogy a korábbi válaszomban is írtam, ennek a problémának nem a kálcium a gyógyszere. Akármennyit is adnak belőle, ez nem csillapítja a fájdalmat, amit viszont folyamatosan érez a kutya. Ettől van a bágyadtsága is és az étvágytalansága is. Erre a problémára hatásos gyógyszerek vannak (ún. nem szteroid-gyulladáscsökkentők), de azért írtam, hogy beszéljék ezt meg az állatorvosukkal, mert ezekből többéle is van, az ő segítsége mindenképen kell a megfelelő szer kiválasztásához, no meg a beszerzéséhez is. Amitmost írt, abból úgy érzékelem, még nem beszéltek erről a kollégámmal, pedig ez nagyon fontos lenne. Javaslom, ne késlekedjenek ezzel!