2111. Ideális ketrec hörcsögöknek
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
A cukormókus aranyos kis állat, de jobb, ha figyelembe veszed az alábbi tényeket, mielőtt úgy döntenél, hogy vásárolsz egyet.
A sündisznók rovarevők, vagyis vadon élve rovarokkal táplálkoznak. Ha szeretnél sünid kedvében járni, adj neki valamilyen rovart, például néhány jól felhízlalt tücsköt!
A kicicák egyik tulajdonsága, hogy a házon belül szeretnek mindent felkutatni, éppen ezért fontos végiggondolni, hogy otthonunk mennyire biztonságos a felfedező utak szempontjából, és min kellene változtatnunk.
A görények és a halak külön világban élnek, és mindkettő biztonságának érdekében e két világnak soha nem szabadna kereszteznie egymást. Nagyon fontos, hogy a görény csak távolról csodálja a halak színes világát.
A kis mókusok 70-74 napos korukig növekednek az erszényben, utána még 110-120 napis korukig a fészekben maradnak. Ezután választhatók.
Sajnos egy baleset következtében kialakult arcideg bénulásról nem lehet megmondani, hogy maradandó-e,vagy idővel rendeződik a cica állapota. Az állcsonton lévő repedés biztos? Röngtennel állpították meg? Nem az állkapocs két szára vált el egymástól középen?(finoman mozgatható az állkapocs két oldala) Ha erről van szó, műtéti rögzítésre van szükség, különben nem tud enni a cica, és nem tud gyógyulni .
Biztonsággal elbírálni a púp okát csak tapintással lehet. Így kép alapján azt mondanám, semmi kóros, csak helyi reakció, de egy kontrollra nem lenne rossz levinni őt az ivartalanítást végző kollégához.
Nyugodtan szaladgálhat. Ez jót is tesz neki, hisz kimozogja magát. A lakásban gondolom nem tud olyan helyre menni, ahol koszos lehet. Azonban ha zavar, akkor a futtatás után egy kis langyos ronggyal törölgessed át a csecseit. Ez jót is fog neki tenni, mert kicsit hűti majd.:) Szép Napot Gabi
Kedves Gazdi! A levele alapján a macskái a fejüket rázogatják, és közben feszültnek, idegesnek tűnnek. Első lépésben az lenne a javaslatom, hogy mutassa meg őket az állatorvosának, mert a fejrázogatás hátterében leggyakrabban külső hallójárat gyulladás áll, amely fájdalom és viszketéssel járó kellemetlen betegség. Üdvözlettel:Dr. Kiss Gabriella