2111. Ideális ketrec hörcsögöknek
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
A cukormókus aranyos kis állat, de jobb, ha figyelembe veszed az alábbi tényeket, mielőtt úgy döntenél, hogy vásárolsz egyet.
A sündisznók rovarevők, vagyis vadon élve rovarokkal táplálkoznak. Ha szeretnél sünid kedvében járni, adj neki valamilyen rovart, például néhány jól felhízlalt tücsköt!
A kicicák egyik tulajdonsága, hogy a házon belül szeretnek mindent felkutatni, éppen ezért fontos végiggondolni, hogy otthonunk mennyire biztonságos a felfedező utak szempontjából, és min kellene változtatnunk.
A görények és a halak külön világban élnek, és mindkettő biztonságának érdekében e két világnak soha nem szabadna kereszteznie egymást. Nagyon fontos, hogy a görény csak távolról csodálja a halak színes világát.
Kogának nagy valószínűséggel olyan baja van, ami miatt állatorvoshoz kellene vinni. Sok esetben azért hagyja abba az evést és válik apatikussá, mert betegség vagy bizonyos vitamin- és nyomelemhiány miatt legyengül. Ezeket a problémákat állatorvos tudja megállapítani és gyógykezelni.
A rendszeres fésülésen kívül más teendő nincs a nyuszival.
Igen, Betadine oldattal vagy kenőccsel lehet kenegetni. Ha nem sebesedik tovább és abbahagyja a rágást, nincs ok aggodalomra, mert lehetséges, csak egy múló duzzanat az injekció helyén. De ha terjed a seb és továbbra is rágja, feltétlenül mutassa meg állatdokinak.
Szerintem ez "növényegészségügyi" kérdésnek tűnik és ajánlanám a www.edenkert.hu weboldalon a növénydoktort. Ők biztosan tudnak kellő választ adni a narancssárgás elváltozással kapcsolatban. A válaszuktól függően eldöntheti, hogy kiveszi-e a faágakat vagy nem. Személy szerint én kicserélném a faágakat, de szárazakra.
Szerintem az etetési stratégia jó volt, még ezek mellé magokat (köles, stb.) lehetne adni. Túletetni nehéz az ilyen fiókákat, mert ha tele a begyük, akkor már nem fogadják el a felkínált eleséget. Sajnos a legkörültekintőbb nevelés mellett is sokszor előfordul, hogy elpusztulnak a fiókák, ennek pontos okát nehéz kideríteni, nyilván nehéz biztosítani a természetes körülményeket. Azonban próbálkozni, segíteni mindig érdemes, mert az otthagyott fiókákat nemigen tudja az anyjuk felnevelni. Legtöbbször macskák áldozatai lesznek.