2111. Ideális ketrec hörcsögöknek
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
Ismerd meg a lehetőségeid, mielőtt hörcsögödnek ketrecet választanál! Sok szempontot kell figyelembe venni ahhoz, hogy kedvenced jól érezze magát a számára kialakított lakóhelyen.
A cukormókus aranyos kis állat, de jobb, ha figyelembe veszed az alábbi tényeket, mielőtt úgy döntenél, hogy vásárolsz egyet.
A sündisznók rovarevők, vagyis vadon élve rovarokkal táplálkoznak. Ha szeretnél sünid kedvében járni, adj neki valamilyen rovart, például néhány jól felhízlalt tücsköt!
A kicicák egyik tulajdonsága, hogy a házon belül szeretnek mindent felkutatni, éppen ezért fontos végiggondolni, hogy otthonunk mennyire biztonságos a felfedező utak szempontjából, és min kellene változtatnunk.
A görények és a halak külön világban élnek, és mindkettő biztonságának érdekében e két világnak soha nem szabadna kereszteznie egymást. Nagyon fontos, hogy a görény csak távolról csodálja a halak színes világát.
Szerintem a tél még odébb van, elvileg önmaguktól is fel kell erősödniük annyira, hogy átvészeljék a telet. Tulajdonképpen nem is kell őket ilyenkor befogadni főleg ha már önállóan esznek és önellátók. Ha van tapasztalata és biztosan jól át tudja őket teleltetni, akkor az is egy megoldás.
Az akváriumban mindenképpen teljes vízcserét kell végezni, és fertőtleníteni kell minden egyes dekorációs tárgyat. A bakteriális fertőzés nagyon valószínűnek tartható. 75 literes akváriumba nem érdemes túl sok aranyhalat venni, ugyanis a túlzsúfolt akvárium a halak stresszhalálát okozhatja! Aranyhal tartása, gondozása csak méretes akváriumban Az aranyhal három kívánsága
Mivel a békák kétéltűek, ezért egyáltalán nem szükséges levegőztető. A 30 literes akvárium nagyon kicsi 5 aranyhal számára (az aranyhalak kerti tóba valók)! Érdemes lenne az állomány ritkítása, ugyanis lehetetlen lesz fenntartani az akvárium tisztaságát!
Még kímélőbb tápról nem tudok, általában a light tápok a kérdésben részletezett célt szolgálják. Fontos a leírt adagolás betartása és a fokozott mozgatás, játék is sokat segítene. Meg lehet próbálni időnként "grétimix" tápba keverését, ami még tovább csökkenti annak kalóriaértékét. Egyébként fontos, hogy kutyáknál a fogyókúra mindig nagyon kíméletes legyen és sose eredményezzen hirtelen súlyvesztést.
Jó lenne tudni, hogy milyen váladék folyik az orrukból. Gennyes? Tejszerű? (Félrenyelésre utal.) Vízszerű? Ez alapján lehetne eldönteni, hogy mi bajuk lehet és hogyan lehetne segíteni rajtuk. Az anya féreghajtása mellett a kölyköket is mindenképpen kell féreghajtani, általában 2, 4, 6 és 8 hetes korukban, ezután negyedévente.