2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Tartós lázas állapotot sokféle betegség, kórkép illetve állapot okozhat. A valós ok kiderítése ilyenkor nem egyszerű, és sokféle vizsgálatot el kell végezteteni (ezért nem is olcsó a folyamat). Ennyi idő eltelte után már mindenképpen indokolt a továbblépés, és a vaktában tapogatózás helyett neki kell állni az intenzív "utánajárásnak". Miután a jelenlegi kezelőorvosa a jelek szerint nem boldogul az esettel, ez az a helyzet, amikor talán jobb lenne kipróbálni valaki másnak a tudását. (Ha én lennék az Önök állatorvosának a helyében, én már régen felajánlotam volna ezt, látva a saját eredménytelenségemet. Sőt, még abban is segítettem volna, hogy közösen megtaláljuk azt a szakembert, aki esetleg tud segíteni.)
Kedves Beáta. A fajtatisztaság egyáltalán nem színfüggő. Többféle kutyafajta van, ami fehér színű. Kép alapján többet lehetne mondani.
Kedves Aggódó Gazdi! Kedvencét sajnos nagy sokk érte. Innen messziről sajnos nem lehet nagyon okosat mondani, ha módja van rá, mutassa meg egy állatorvosnak. Házi gyógymód sajnos nem nagyon létezik, csak kivárni lehet az eseményeket. Nagyon sajnálom az esetet. Bízom benne, hogy jobban lesz a kisállat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Egy ultrahang vizsgálatból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Számomra úgy tűnik a leírtakból, hogy valójában nincs oki diagnózis. Mindenekelőtt helyes diagnózishoz kellene jutni. Ennek érdekében vérvizsgálat, szükség esetén májbiopszia, bakteriológiai, szerológiai vizsgálatok jöhetnek szóba. Ha meglesz az igazi diagnózis, minden bizonnyal lesznek válaszok is a kérdéseire.
A hal színének változása normális, vannak olyan piros teleszkópszemű aranyhal törzsek, amelyek fiatalon feketék. Az állat hasa viszont egyáltalán nincs rendben, kóros... Elkülönítve próbálnám baktokillel kezelni, vagy ha ez nem megoldható, akkor egy darabig csak száraz tápokkal etetném, figyelve a változásokat.