2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
A madárka feltehetően baktérumfertőzésben szenved, így elkerülhetetlen az állatorvos felkeresése, aki nélkül nem adják ki a kezeléshez szükséges antibiotikumot. Baktérium tenyésztés nélkül a gyógyszer általában egy olyan szélesspektrumú antibiotikum, mint az Enrofloxacin, vagy valamilyen tetran származék. Az öklendezés lehet már egy fél éves madár esetén is az udvarlási időszakban jelentkező etetőreflex, de ez inkább krémes, un. begytej jellegű, nem magokat öklendeznek fel. A folyékony ürülék, amennyiben bélsárral kevert, bűzös, úgy egyértelmű baktériumfertőzésre utal, ha vízszerű, akkor a madár sokat ivott.- Persze ezt nem ok nélkül tette. Jobb esetben túl magas lakáshőmérséklet, helyváltoztatással járó viselkedési zavar, de általában inkább a lázas állapot jele. De pontosabb diagnózist a kezelő orvos fog adni.
Kedves Gazdi! Természetesen semmi sincs még veszve, rendszeres és következetes odafigyeléssel a kutyus rövid időn belül szobatiszta lesz. A folyamat talán legnehezebb része, hogy egyértelmű visszajelzéseket (dicséret, tiltószó) adjon azzal kapcsolatban, hogy mit vár el tőle. A kutyák ebben a korban már több ideig is képesek visszatartani szükségleteiket, és ez akár előnyként is felfogható. Az etetéseket követően vigye ki a szabadba - lehetőleg mindig ugyanarra a helyre - és várja ki, amíg el nem végzi a dolgát. A nap többi részében célszerű figyelni a viselkedését: ha nyugtalanul-keresgélve szimatol vagy megpróbál könnyíteni magán, akkor tiltószó kíséretében minél hamarabb jusson ki vele a szabadba, majd dicsérje meg sikeres "művelet" után. Fontos, hogy ha véletelnül bevizel, akkor nagyon alaposan tüntesse el annak szagát és nyomait! Illetve azt is hasznos lehet, ha megfigyeli az ürítések rendszerességét. Weboldalunkon több cikket is talál a témában, keressen rá bátran!
Kedves Molnár István! Szerintem felügyelet nélkül ne hagyja a két cicát, csak ha már egymással megbarátkoztak. A nagy a területét védi/védheti, a pici pedig csak játszik. Ez a helyzet idővel vagy javulni fog, és a nagy nem fogja bántani, vagy komolyabb sérüléseket fog okozni a picin. Ez utóbbi esetben el kell különíteni a két állatot...
Nyugodtan váltogathatja a senior és a diétás tápot, de legalább évente egyszer javasolt a veseparaméterek kontrollálása. A Béres Minerát kaphatja, jó táplálékkiegészítő.
Nem lesz komolyabb baja, de ezen a szemcsepp nem segít, sajnos csak műtéti megoldása van. A szemcsepp a másodlagos fertőzések megelőzését szolgálhatja, ha antibiotikumos.