2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Kedves Dalma! A Magnesium carbonicum CH5-ös vagy CH 9-es potenciáját lehet használni. DE!, ha már 1,5 hete kijön a kiskutyából minden, amit szopik, akkor érdemes lenne egy alapos kivizsgálás, ugyanis lehet, hogy valamilyen fejlődési rendellenesség, anatómiai probléma okozza a tüneteket, és azon nem fog segíteni a homeopátia. Mielőbbi gyógyulást kívánok a kiskutyának! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu info@kimintevet.hu
Bármennyire is aggaszónak tartják a helyzetet, jelenleg szerintem is tanácsos várni még egy kicsit. Ha a kutyájuk kicsit idősebb lenne, rögtön emlődaganat(ok)ra gyanakodnék, de így sem kizárható ez a lehetőség. Az eltelt 2-3 hét még nem 40-60 nap, ezt szerintem is tanácsos kivárni. Ha addig nem változik semmi, akkor mindenképpen szaporodásbiológiában jártas állatorvosnak kellene megmutatni, és vele konzultálva kellene megtalálni azt, hogy mi is ez valójában, ill. megbeszélni a megoldást (kezelést). Olvass tovább! Hogyan ápoljuk emlődaganatos kedvencünket? 10 éves pulinknál emlődaganatot diagnosztizáltak. Milyen homeopátiás szerek léteznek a kezelésre?
Kedves Mónika! Velem beszélt telefonon ... :) Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu info@kimintvet.hu
Kedves Hölgyem/Uram! Ha a nyuszi rosszul veszi a levegőt, akkor mindenképpen érdemes lenne mihamarabb felkeresni egzozikus állatokra szakosodott állatorvost, további vizsgálatok céljából. Üdvözlettel Meier Krisztina
Üdvözlöm! Első körbe egy hörcsögös egzos orvoshoz kellene vele menni. ( Ilyenkor igazából azonnal kellett volna az első jelnél) merre laktok? Úgy tudok segíteni, kihez érdemes menni. Ha már nem eszik és nem is iszik, pluszba csak remeg ott nagy a baj. Mindenképp itatni kell és pépesítve adni neki enni. 2 évesen még nem számít öregnek a hörcsög. Bőven élhetnek még 1-2 évig még. Azt h ilyen állapotban amúgy mennyi ideje va ha orvos sem látja. Nem sok sajnos.