2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Elképzelhető, hogy nem is négy hónapos? Talált kutyus? Vagy extrém korán érő típus (a természetben bármi előfordulhat)! Esetleg valamiféle hormontermelő betegségről is szó lehet, de ez elég ritka dolog. Ha nem múlik a "roham", irány egy állatorvos.
Friss széna mindig legyen előtte. Eszik majd belőle, ha szükségét érzi. Rágcsálókat ad libitum szoktak etetni (korlátlan mennyiségben kapnak elegséget), és ők döntik el, hogy mennyit egyenek. Nem fog elhízni.
Én nem próbálkoznék ezzel. Az elefánt se játszik törpe selyemmajmocskával!
Perzsa macskáknál az arc orri részének mérete, azaz hogy mennyire rövid vagy hosszú az orra, a típustól, korszaktól és "divattól" függően változott és változik is. Volt időszak, amikor csakis nagyon rövid orrú cicákat tenyésztettek, mert akkoriban ez volt a divat tenyésztők és macskatartók körében. A fajtatisztaság csak a törzskönyvvel igazolható és csak ott fontos, ahol tenyésztésbe állítják az állatokat. Kíállításon is felvezethető keverék vagy nem fajtatiszta macska, így nem "fajtatisztasága" nem csökkenti az értékét, ha nem tenyésztés a célunk.
Szerintem ne kezelje! Jó helyen van az a lyuk. Hacsak nem valami sérülésről van szó. Egy fényképet hasznos lett volna mellékelni.