2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
A 37,2C fok, még a tyúkféléknél is csak bújtatási hőmérséklet. Ezen keltetni elhúzódó kelést, kelésgyenge fiókát jelent. Ajánlom figyelmébe Dr. Bogensfürt Ferenc : A keltetés kézikönyve című művét, amely nagy segítség még a tapasztalt tenyésztőknek is. A papagáj tojások középhőmérséklete a keltetés első felében 37, 8, a második felében 37,5, a bújtatáskor (utolsó 2 nap, vagyis 1 nappal kevesebb, mint a tyúkalakúaknál)37,2C fok. Ezeket betartva 18-19 napra kelnek a fiókák. A rozella keltetéskori páratartalom igénye megegyezik a baromfikéval(afrikai,dél-amerikai papagájok nagyobb páratartalmon kelnek). A neveléshez használjon kézzelnevelő tápot, amit az első napokban egészen vízszerű állapotban kell a fiókáknak adni, különben nem tudják megemészteni.
Ilyen esetben ne várjon, sürgősen keressen fel egy állatorvost! Ha az az állatorvos, akihez járni szokott a görénnyel, nem tud mit mondani, vigye el máshova is minél előbb!
A kutyák húgyúti fertőzéseit (hasonlóan az emberekéhez) többféle kórokozó előidézheti, amelyek antibiotikum érzékenysége nem határozható meg találgatás alapján. Célszerű a célirányos kezelést igénybe venni, vizelet bakteriológiai vizsgálata (+rezisztencia) alapján, és ennek eredménye szerint megválasztani a használandó antibiotikumot. A lelet elkészültéig pedig széles hatásspektrumú készítményt szokásos adni, ezekből is többféle AUV készítmény elérhető. Viszont az a véleményem, hogy véres vizeletet több más ok is előidézhet, így talán jobb lenne mégis inkább már most állatorvoshoz fordulni, és nem vaktában kezelni antibiotikummal.
T. Bíborka! Gondot biztosan nem okoz a dolog, bár felnőtt szukának talán nincs ekkora vitamin igénye, a felesleget kipisili... kérdés milyen koszton él , ahhoz kell igazítani avitamin bevitelt. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Balázs, ha biztosak abban, hogy "nem történt semmi", akkor a kutya valószínűleg álvemhes. Ez egy idő után magától is megoldódik, súlyosabb esetben állatorvos tud segíteni a problémán. Ha nem biztosak benne, hogy nem lehet vemhes a szuka, akkor ajánlott egy ultrahang-vizsgálatot végeztetni. Üdvözlettel Dr Fekete Balázs