2121. A szezonális kutyaallergia kezelése
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
A szezonális allergiákkal az emberek is nehezen birkóznak meg, a kutyáknak legalább ugyanekkora megpróbáltatást jelent. Íme néhány tanács, miként segítsünk, hogy kutyánk is átvészelje.
Ha úgy látjuk, hogy beteg a madár, mikor nyújtsunk elsősegélyt, és mikor menjünk sürgősen állatorvoshoz? Ha tisztában vagy vele, hogy melyik tünet milyen betegségre utalhat, könnyebben eldöntheted, mi a helyes megoldás.
A beteg madár megfelelő táplálása, itatása nagyon fontos, mint ahogy az is, hogy melegen tartsuk, amíg rendbe nem jön. De melyek a rossz bőrben lévő madarak ellátásának legfontosabb szabályai?
Ha úgy érzed, lelkileg már készen állsz egy kiscica nevelésére, nincs más hátra, csak az, hogy sorra vedd, mi mindenre lesz szükséged a fogadására. Tippek cicaváráshoz.
A macskák ösztönösen szeretnek barangolni, de a kinti tartás számos veszélyt tartogat. Hogyan óvjuk meg ezektől a cicánkat?
Tisztelt Kérdező! A papagáj csőre és szeme környéki elváltozásokról korrekt vélemény csak az állat és az elváltozott a területről vett minta mikroszkópos vizsgálatával mondható. Elképzelhető azonban, hogy csak bakteriológiai vagy kórszövettani vizsgálat tud pontos eredményt mondani. Külső és belső élősködők ellen több készítmény is van forgalomban, azonban ezek receptköteles készítmények, amiket csak állatorvos írhat fel. Ezek a legtöbbször ivermectin hatóanyagú készítmények, alkalmazásuk viszonylag egyszerű: a madár tarkótájékára kell a testtömegnek megfelelő számú cseppet cseppenteni, a szer a bőrön át felszívódva hat. Mivel a gyógyszer úgynevezett terápiás sávja szűk, vagyis a hatékony gyógyszermennyiség közel van a toxikus gyógyszermennyiséghez, főleg kis testű állaton problémát okozhat a túladagolás. A fentiek miatt mindenképpen forduljon állatorvoshoz. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Esetleg érdemes lenne hüvelyváladékot, vérvizsgálatot végeztetni. Egyébként lehet hormonális probléma, vírusos, esetleg bakteriális. Egyszerű fizikális oka is lehet annak, hogy nem termékenyül meg a nőstény. Valóban megpróbálhatná más kandúrral befedezni. A két kölyök nem zavarhatja, pláne ha nőstények, ha kandúrok,akkor figyelni kell, hogy be ne fedezzék. Üdv: Dr Fekete Balázs
Azt teheti, hogy elviszi másik állatorvoshoz, és megvizsgáltatja vele is. Több szem többet lát. Hátha a második állatorvos olyasmit is észrevesz, kiderít, amit az első nem.
Kedves Gazdi! Ha a kecsketej nem elérhető, akkor tejpótló tápszerre van szükség, ami ma már szinte minden állateledelboltban, állatorvosi rendelőben elérhető. Amíg a kiscicák el nem érik a 7-8 hetes kort, ezzel kéne etetni őket, napi minimum 3 alkalommal, fokozatosan csökkentve az etetések számát. 7 hetes kor körül át lehet térni a jó minőségű kölyöktápra, szintén fokozatosan. Legyen előttük táp, majd amikor már kóstolgatják, egyre kevesebb tejet kell adni nekik. A kiscicák látása a szem kinyílása után egy héttel már éles kéne, hogy legyen. Sajnos több anyagforgalmi és fertőző betegség is károsíthatja a kiscicák látását, akár a magzati élet során, akár a későbbiekben. ezek kivizsgálását bízza szakemberre! A kiscicákhoz sok örömet kíván: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A macskák nagyon sok oknál fogva mutatnak olyan viselkedési és magatartási formákat, amelyeket a gazdik "agresszivitásnak" neveznek - akkor is ha az nem kifejezetten az. Csak a cica adatainak részletes ismeretében a tartási körülményeinek megfigyelését követően lehet kizárásos alapon és néhány teszt segítségével leszűkíteni a kiváltó okokat, amelyeknek tudatában megoldásokkal lehet próbálkozni.